Od kwalifikacji wyścigu drużynowego rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Tylko drużyna mężczyzn awansowała do pierwszej rundy wyścigu drużynowego na dochodzenie. Polacy ustanowili rekord kraju.

Czas Szymona Sajnoka, Bartosza Rudyka, Adriana Kaisera i Szymona Krawczyka wyniósł 3:58,473. Polacy zajęli w kwalifikacjach 8. miejsce, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski! Nasi rodacy zapewnili sobie awans do pierwszej rundy, w której pojadą z Kanadą.

Kwalifikacje wygrali Australijczycy w składzie: Sam Welsford, Kelland O’Brien, Leigh Howard i Cameron Scott. Uzyskali oni czas 3:52,152.

Wyniki kwalifikacji mężczyzn

Wśród kobiet również najlepsze były Australijki. Annette Edmondson, Ashlee Ankudinoff, Georgia Baker i Amy Cure uzyskały wynik 4:14,915. Polki pojechały w składzie: Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska i Łucja Pietrzak. Nasz zespół uzyskał wynik 4:32,420. Reprezentantki Polski zajęły 13. miejsce.

Wyniki kwalifikacji kobiet

Poprzedni artykułPruszków 2019: Wielki powrót Victorii Williamson na MŚ
Następny artykułPruszków 2019: Polacy bez medalu pierwszego dnia
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.