fot. Releve

Polscy kolarze torowi nie powalczyli o medale podczas czwartego dnia mistrzostw świata juniorów we Frankfurcie nad Odrą. Najlepszym sprinterem został Konstantinos Liwanos.

Dzisiaj na welodromie tuż za polską granicą zakończono rywalizację w sprincie. Najlepszy okazał się Konstantinos Liwanos. Grek w ćwierćfinale wygrał z Malezyjczykiem Muhammadem Sahromem. W półfinale Liwanos pokonał 2:1 Daana Koola, a Esow Esow takim samym rezultatem wygrał z Julienem Jagerem. W finale Grek po 3 biegach triumfował w pojedynku z Esowem. Brąz zdobył Kool. Wcześniej Liwanos został mistrzem świata w keirinie.

Sprint juniorów – ćwierćfinały

Sprint juniorów – półfinały

Sprint juniorów – finały

Taky Marie Divine Kouame wygrała z czasem 34.868 w finale wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Obok Francuzki na podium stanęły Alessa-Catriona Propster i Emma Finucane. Polki odpadły w kwalifikacjach. Zofia Picz (36.419) była 13., a Natalia Nieruchalska (36.557) 14.

Wyścig na 500 metrów juniorek – kwalifikacje

Wyścig na 500 metrów juniorek – finały

Julia Kowalska nie zdobyła punktów i zajęła 21. pozycję w wyścigu punktowym. Wygrała Tsuyaka Uchino. Japonka nadrobiła okrążenie i wygrała ostatni, podwójnie punktowany finisz. Medale zdobyły także Rosjanka Valeria Golayeva i Meksykanka Acevedo Mendoza.

Wyścig punktowy juniorek – finał

Ally Wollaston okazała się najlepsza w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Nowozelandka w finale uzyskała czas 2:18.900 i nieznacznie wygrała z Elynor Backstedt. Brązowy medal wywalczyła Lara Gillespie. W kwalifikacjach Zuzanna Olejniczak (2:25.932) zajęła 12. miejsce, a Julia Kowalska (2:26.007) była 14.

Wyścig indywidualny juniorek – kwalifikacje

Wyścig indywidualny juniorek – finały

W omnium liczyliśmy na Szymona Potasznika. Niestety, nasz reprezentant odpadł w kwalifikacjach i nie wystartował w głównej rywalizacji. Reprezentant Polski miał defekt i stracił okrążenie na nowym rowerze. Scratch wygrał Austriak Tim Walfer. Laurence Pithie okazał się najlepszy w wyścigu tempowym. Nowozelandczyk objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej.

Pithie wygrał także wyścig eliminacyjny. W wyścigu punktowym reprezentant Nowej Zelandii kontrolował sytuację i powiększył swoją przewagę. Obok Nowozelandczyka na podium stanęli Australijczyk Graeme Frislie i Koreańczyk Youngkyun Park.

Omnium juniorów – kwalifikacje

Omnium juniorów – scratch

Omnium juniorów – wyścig tempowy

Omnium juniorów – wyścig eliminacyjny

Omnium juniorów – wyścig punktowy

Poprzedni artykułMŚJ 2019: Srebrny medal Nikoli Seremak
Następny artykułMŚJ 2019: Trzeci medal Nikoli Seremak
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.