We Frankfurcie nad Odrą zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym. Mamy trzeci medal i trzeci zdobyty przez Nikolę Seremak. Polka była trzecia w finale keirinu.

Keirin juniorek rozpoczął się od pierwszej rundzie. Nikola Seremak i Zofia Picz zajmując odpowiednio 2. i 4. miejsce w swoich biegach, nie weszły bezpośrednio do półfinału. Seremak wygrała repasaż i wywalczyła awans, a Picz odpadła z rywalizacji.

W półfinale Nikola Seremak finiszowała druga za Alessą-Catrioną Propster. Reprezentantka Polski awansowała do finału, gdzie walczyła o swój trzeci medal na mistrzostwach świata. Polka zajęła 3. miejsce i wywalczyła brązowy medal. Wygrała Alessa-Catriona Propster przed Elią Sibley.

Keirin juniorek – pierwsza runda

Keirin juniorek – repasaże

Keirin juniorek – półfinały

Keirin juniorek – finały

Amerykanki zdominowały madison juniorek. Mistrzyni świata omnium Megan Jastrab i Zoe Ta-Perez zdobyły 31 punktów, wygrywając m.in. ostatni finisz. Drugie miejsce zajęły Brytyjki (Sophie Lewis i Elynor Backstedt) z dorobkiem 15 punktów, a trzecie były Rosjanki (Valeria Golayeva i Mariia Miliaeva) z wynikiem 14 punktów. Tylko te trzy duety oraz Holenderki nie straciły okrążenia. Julia Kowalska i Nikola Wielowska zanotowały stratę 2 rund i zajęły 9. miejsce.

Madison juniorek – finał

Niestety, Dawid Wiśniewski i Szymon Potasznik nie pojechali w głównym wyścigu madison juniorów. Powodem była kraksa i tym samym nieukończenie eliminacji. W finale triumfowali Nowozelandczycy Laurence Pitchie i Kiaan Watts. Podium uzupełnili Niemcy Tim Torn Teutenberg i Hannes Wilksch oraz Francuzi Clement Petit i Kevin Vauquelin.

Madison juniorów – kwalifikacje

Madison juniorów – finał

Tobias Buck-Gramcko został multimedalistą mistrzostw we Frankfurcie nad Odrą. Niemiec wcześniej triumfował z kolegami w drużynie oraz w wyścigu indywidualnym, a dzisiaj wygrał w wyścigu na kilometr. Reprezentant gospodarzy był najlepszy w kwalifikacjach oraz w finale, w którym uzyskał czas 1:01.328. Podium uzupełnili Daan Kool i Matteo Bianchi. Konrad Burawski odpadł w kwalifikacjach z czasem 1:06.607. Polak zajął 35. miejsce.