Nikola Seremak zdobyła srebrny medal w sprincie indywidualnym na mistrzostwach świata juniorów we Frankfurcie nad Odrą. W finale Polka przegrała z Niemką Alessą-Catrioną Propster. To już drugi medal Seremak na tych mistrzostwach.

Rozegrano decydującą fazę sprintu indywidualnego juniorek. Wczoraj Nikola Seremak awansowała do półfinału. W tej fazie zmagań wygrała 2:0 z Czeszką Veroniką Jabornikovą. Rywalką naszej sprinterki w finale była Alessa-Catriona Propster. Polka nie dała rady w rywalizacji z fenomenalną Niemką. Propster wygrała 2:0 i została mistrzynią świata. Nikola Seremak zdobyła srebrny medal, a brąz wywalczyła Emma Finucane.

Sprint juniorek – półfinały

Sprint juniorek – finały

Nikola Wielowska zajęła 3. miejsce w pierwszej konkurencji omnium – scratchu. Polka finiszowała za Włoszką Eleonorą Gasparrini i Amerykanką Megan Jastrab. W wyścigu tempowym nasza reprezentantka była 4. z dorobkiem punktu za zwycięstwo na ostatnim finiszu. Wygrała Rosjanka Mariia Miliaeva przed Brytyjką Elią Barnwell i Jastrab.

Po dwóch konkurencjach prowadziła Jastrab z przewagą 2 punktów nad Barnwell i 4 punktów nad Wielowską i Gasparrini. W wyścigu eliminacyjnym Polka była 4. za swoimi najgroźniejszymi rywalkami. Wygrała Megan Jastrab, która umocniła się na pozycji liderki.

Podczas wyścigu punktowego Nikola Wielowska zdobyła tylko jeden punkt. Polska zawodniczka spadła na 6. miejsce za Maike van der Duin i Catalinę Anais Campos Soto, które nadrobiły okrążenie. Megan Jastrab w finałowej konkurencji zdobyła 4 punkty, ale to wystarczyło do zdobycia złotego medalu. Druga była Gasparrini, a trzecia Barnwell.

Omnium juniorek – scratch

Omnium juniorek – wyścig tempowy

Omnium juniorek – wyścig eliminacyjny

Omnium juniorek – wyścig punktowy

Mistrz świata w keirinie, Konstantinos Liwanos wygrał kwalifikacje sprintu z czasem 10.118. Mateusz Sztrauch (10.462) zajął 15. miejsce, a Konrad Burawski (10.565) był 24. W 1/16 finału Burawski odpadł po rywalizacji z Rhysem Thomasem. Sztrauch wygrał z Temirkhanem Siazbekovem. W kolejnej rundzie Polak przegrał z drugim w kwalifikacjach Samem Gallagherem. Ćwierćfinały i dalsza część zawodów odbędą się jutro bez udziału naszych sprinterów.

Sprint juniorów – kwalifikacje

Sprint juniorów – 1/8 finału

Kacper Majewski zajął 8. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Reprezentant Polski uzyskał w kwalifikacjach czas 3:17.580. Drugi z naszych kolarzy, Michał Gałka był 20. z rezultatem 3:22.607. Najlepszy wynik – 3:11.850 – osiągnął Nicolas Heinrich. Niemiec w finale spotkał się ze swoim kolegą z reprezentacji Tobiasem Buckiem-Gramcko, z którym wczoraj w drużynie ustanowił rekord świata. W finale świetnie pojechał Buck-Gramcko, który uzyskał czas 3:09.926 i wygrał o prawie 2 sekundy ze swoim rodakiem.

Wyścig indywidualny juniorów – kwalifikacje

Wyścig indywidualny juniorów – finały

Radosław Frątczak nie zdobył żadnego punktu w wyścigu punktowym i zajął 18. miejsce. Medale wywalczyli: Rosjanin Vlas Shichkin, Francuz Kevin Vauquelin i Hiszpan Raul Garcia Pierna.