fot. Arena Pruszków

W weekend odbyły się zawody Lviv Open Cup. Po zwycięstwa sięgnęli Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Rafał Sarnecki.

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski startujący w zawodach UCI 2. kategorii we Lwowie. Daria Pikulik i Nikol Płosaj triumfowały w madisonie z wynikiem 37 punktów, wyprzedzając Białorusinki – Palinę Pivavaravę i Inę Savenkę oraz Ukrainki – Gannę Solovei i Oksanę Kliachinę.

Daria Pikulik wygrała omnium z łącznym wynikiem 152 punktów. Reprezentantka Polski wyprzedziła o 22 punkty Nikol Płosaj i o 32 punkty Ukrainkę Annę Nahirną. Wiktoria Pikulik zajęła 12. miejsce. Daria Pikulik okazała się najlepsza także w scratchu. Nikol Płosaj zajęła 5. pozycję, Łucja Pietrzak była 9., a Wiktoria Pikulik 10. W konkurencjach sprinterskich wystartowały tylko Ukrainki. Sprint wygrała Ljubov Basova, a keirin Olena Starikowa.

Rafał Sarnecki sięgnął po zwycięstwo w sprincie, pokonując w finale reprezentanta gospodarzy Tadeya-Ivana Chebanetsa. Polak był najlepszy także w keirinie. Sarnecki nie ukończył omnium wygranego przez Romana Gladysha. Scratch należał do Vladyslava Pohorelova, a madison do Gladysha i Vitaliya Hryniva. Duet Rafał Sarnecki/Marek Skórski nie ukończył wyścigu.

Wyniki zawodów

Poprzedni artykułMŚJ 2019: Trzeci medal Nikoli Seremak
Następny artykułNikola Seremak: „Chce podnosić swój poziom sportowy”
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.