Na torze w Pruszkowie rozpoczęły się zawody Orlen Grand Prix Poland. Pierwszego dnia rozegrano 7 finałów. W trzech z nich najlepsi okazali się polscy kolarze.

W finale sprintu drużynowego mężczyzn spotkały się dwa polskie zespoły. Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki i Mateusz Rudyk okazali się lepsi od Mateusza Lipy, Rafała Sarneckiego i Krzysztofa Maksela. W wyścigu o trzecie miejsce Czesi (Pavel Kelemen, Tomas Babek i Martin Cechman) wygrali z Danielem Rochną, Cezarym Łączkowskim i Mateuszem Miłkiem.

Blisko zwycięstwa w sprincie drużynowym były Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Reprezentantki Polski w finale przegrały z Ukrainkami – Oleną Starikową i Liubov Basovą. Paulina Petri i Nikola Sibiak zajęły 6. miejsce.

Reprezentantki Polski w składzie: Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj triumfowały w wyścigu drużynowym. W kwalifikacjach i finale Polki jechały w innym zestawieniu. Drugie były Białorusinki, trzecie Holenderki, a czwarte zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Team.

Daniel Staniszewski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk i Damian Sławek uplasowali się na 2. miejscu w zmaganiach mężczyzn. W finale szybciej od gospodarzy pojechali Białorusini – Raman Tsishkou, Hardzei Tsishchanka, Yauheni Karaliok i Mikhail Shemetau. Trzecie miejsce zajął zespół GKS Cartusia w Kartuzach – Wojciech Ceniuch, Kacper Wiszniewski, Marcel Modliński i Nikodem Grzenkowicz.

Katie Archibald i Laura Kenny to jedne z największych gwiazd Grand Prix. Pierwsza z nich jako jedyna nadrobiła dwa okrążenia podczas wyścigu punktowego i sięgnęła po zwycięstwo. Kenny zajęła 3. miejsce. Brytyjki w czołowej trójce rozdzieliła Karolina Karasiewicz. Reprezentantka TKK Pacific Nestle Fitness Team przegrała z Archibald o 25 punktów, a wyprzedziła Kenny o punkt. Nikol Płosaj zajęła 6. miejsce, Łucja Pietrzak była 15., Wiktoria Pikulik 17., Patrycja Lorkowska 18., a Justyna Kaczkowska nie ukończyła wyścigu.

Rozegrano także wyścigi punktowe w kategorii juniorskiej. Wśród juniorów większość stawki stanowili Polacy. Wygrał Radosław Frątczak, który nadrobił 3 okrążenia i zgromadził 69 punktów. Podium uzupełnili Dawid Wiśniewski (46 pkt.) i Szymon Potasznik (33 pkt.). W wyścigu juniorek najlepsze były Holenderki, gdyż wygrała Daniek Hengeveld przed Maud Rinjbeek. Sylwia Kulczyk zajęła 3. pozycję, Marta Wesołowska była 4., a Zuzanna Sierhej 5.

Pełne wyniki znajdują się na facebookowym profilu Areny Pruszków.

Opublikowany przez Arena Pruszków Tor Kolarski Piątek, 20 września 2019

Serdecznie zapraszamy na drugi dzień zmagań. Oto program sobotnich zawodów na torze w Pruszkowie.

10:00 – pierwsza runda, repasaże i półfinały keirinu elity kobiet, kwalifikacje, 1/8, repasaże i ćwierćfinały sprintu elity mężczyzn, finał scratchu mężczyzn, scratch do omnium juniorek i juniorów

15:00 – omnium elity kobiet i mężczyzn, dokończenie omnium juniorek i juniorów, półfinały i finały sprintu elity mężczyzn, finały keirinu kobiet

Poprzedni artykułA tymczasem w Pruszkowie…
Następny artykułOrlen Grand Prix Poland 2019: Mateusz Rudyk najlepszy w sprincie