fot. Arena Pruszków

Za nami trzeci i zarazem ostatni dzień Orlen Grand Prix Poland na torze w Pruszkowie. W madisonie triumfowali Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski.

Ostatnią konkurencją zawodów był madison elity. Wśród faworytów byli Filip Prokopyszyn/Daniel Staniszewski i Bartosz Rudyk/Wojciech Pszczolarski. Pierwszy z polskich duetów punktował na finiszach i objął prowadzenie. W końcówce zaatakowali Rudyk i Pszczolarski. Prokopyszyn i Staniszewski odpowiedzieli na ten atak i wygrali ostatni finisz. Polski duet zgromadził 39 punktów i sięgnął po zwycięstwo. Rudyk i Pszczolarski zajęli 3. miejsce.

Madison – wyniki

Urszula Łoś zajęła 3. miejsce w sprincie. W rywalizacji o trzecią pozycję Polka wygrała 2:0 z Ljubov Basovą. W półfinale Łoś musiała uznać wyższość Oleny Starikovej. Ukrainka w finale pokonała 2:0 z Katy Marchant.

Sprint – wyniki

Daria Pikulik i Nikol Płosaj także stanęły na najniższym stopniu podium w madisonie. Polki musiały uznać wyższość duetów z Wielkiej Brytanii. Triumfowały Katie Archibald i Neah Evans przed Laurą Kenny i Emily Nelson.

Madison – wyniki

Maximilian Levy okazał się najlepszy w finale keirinu. Słynny Niemiec wyprzedził Martina Cechmana i Patryka Rajkowskiego. Krzysztof Maksel zajął 5., a Rafał Sarnecki był 6.

Keirin – wyniki

Scratch elity wygrała Mylene de Zoete. Holenderka wyprzedziła Brytyjki – Emily Nelson i Neah Evans. Po zwycięstwo w wyścigu punktowym sięgnął Hardzei Tsishchanka. Bartosz Rudyk był 4.

Wyścig punktowy – wyniki

Scratch – wyniki

Juniorzy rywalizowali w scratchu poprzedniego ostatniego dnia Grand Prix. Wśród juniorek najlepsza na finiszu była Ukrainka Alla Biletska. Sylwia Kulczyk finiszowała na 3. miejscu. W rywalizacji juniorów od reszty stawki odjechali Konrad Trzęsowski i Kamil Taczyński. W końcówce lepszy okazał się Trzęsowski.

Scratch juniorów – wyniki

Scratch juniorek – wyniki

Poprzedni artykułOrlen Grand Prix Poland 2019: Mateusz Rudyk najlepszy w sprincie
Następny artykułDołącz do naszego zespołu!
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.