fot. Polski Związek Kolarski

Polski Związek Kolarski poinformował za pośrednictwem Facebooka, że Polski Koncern Naftowy Orlen został głównym sponsorem Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie (27 lutego – 3 marca). 

Przypomnijmy, że jest to powrót do kolarstwa największego polskiego dostawcy paliw, będącego spółką skarbu państwa. Orlen był sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego do wybuchu tak zwanej afery obyczajowej, po której wycofał się z finansowego wspierania.

Warto również pamiętać, że PKN Orlen został kilka tygodni temu oficjalnym partnerem zespołu startującego w Formule 1 – Williams, w którym od przyszłego sezonu jednym z kierowców wyścigowych będzie Robert Kubica. Polak wraca do sportu po bardzo poważnej kontuzji ręki odniesionej podczas wypadku w jednym z włoskich rajdów samochodowych.

Poprzedni artykułPodsumowanie 2018 roku w kolarstwie torowym
Następny artykułSzymon Sajnok o MŚ: „Jeśli nie obronię tytułu, nic wielkiego się nie stanie”
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.