W sobotę na welodromie w Płowdiwie zostanie rozegranych pięć konkurencji – keirin, wyścig punktowy (kobiety i mężczyźni) oraz indywidualny wyścig na dochodzenie mężczyzn. Naszych reprezentantów zobaczymy w wyścigach punktowych. Pojadą w nich Karolina Karasiewicz i Wojciech Pszczolarski.

Kolejny dzień mistrzostw Europy rozpoczną zmagania w keirinie. W rywalizacji mężczyzn największymi faworytami będą multimedalista mistrzostw Europy i świata w tej konkurencji – Maximilian Levy (Niemcy), Denis Dmitriev (Rosja), który na swoim koncie ma cztery medale mistrzostw Europy w keirinie, były mistrz Europy – Tomas Babek (Czechy) i Vasilijus Lendel (Litwa). Wśród kobiet o najwyższe lokaty mogą powalczyć Katy Marchant (Wielka Brytania), Daria Shmeleva, Anastasiia Voinova (Rosja) czy Litwinki – Migle Marozaite i Simona Krupeckaite. W keirinie nie zobaczymy Polek i Polaków.

Później na tor wyjdą zawodnicy, którzy będą rywalizować w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (4km). Na starcie zabraknie rekordzisty świata – Filippo Ganny (Włochy) – dzięki czemu możemy liczyć na emocjonującą walkę. Najlepszymi zawodnikami na liście startowej wydają się być Lev Gonov, Alexandr Evtushenko (Rosja), Jonathan Milan (Włochy), Claudio Imhof (Szwajcaria), Ivo Oliveira, lecz nie można skreślać też Iuriego Leitao (Portugalia). Polacy nie wezmą udziału w tej konkurencji.

W sesji wieczornej w wyścigu punktowym kobiet wystartuje Karolina Karasiewicz. Najgroźniejszymi rywalkami Polki będą Maria Martins (Portugalia), Katie Archibald (Wielka Brytania) i młodzieżowa mistrzyni Europy – Silvia Zanardi (Włochy). W zmaganiach mężczyzn zobaczymy dwukrotnego mistrza Europy w wyścigu punktowym – Wojciecha Pszczolarskiego. Na starcie stanie też Sebastian Mora Vedri (Hiszpania), który w tej konkurencji dwa razy zdobywał srebrny medal na mistrzostwach świata. Należy też zwrócić uwagę na takich zawodników, jak Raman Ramanau (Białoruś), Rui Oliveira (Portugalia), Daniel Crista (Rumunia), Nikita Bersenev (Rosja), Matteo Donega (Włochy) czy Ethan Vernon (Wielka Brytania).

Zmagania w Płowdiwie będzie można śledzić na żywo na antenach Eurosportu 1 i TVP Sport od 16:55.

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Nikol Płosaj i Daniel Staniszewski na 4. miejscu w omnium, Patrycja Lorkowska 10. w wyścigu na dochodzenie
Następny artykułPłowdiw 2020: Karolina Karasiewicz z brązem w wyścigu punktowym!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.