Karolina Karasiewicz zajęła trzecie miejsce w wyścigu punktowym (25km / 100 okrążeń). Jest to pierwszy medal dla Polski w torowych mistrzostwach Europy w Płowdiwie.

Karolina Karasiewicz od startu jechała bardzo aktywnie – na pierwszym finiszu zajęła drugą pozycję, przegrywając jedynie z Katie Archibald (Wielka Brytania). Niestety, później Polka zaliczyła defekt, przez co nie wzięła udziału w drugim sprincie. Na kolejnych okrążeniach ataków próbowały Maria Martins (Portugalia), Lena Mettraux (Szwajcaria), Ziortza Isasi Cristobal (Hiszpania), Czeszka Jarmila Machacova i Ina Savenka (Białoruś), jednak żadnej z nich nie udało się zdublować reszty stawki.

Na trochę ponad 30 okrążeń do mety od peletonu oderwały się Karolina Karasiewicz, Katie Archibald, Maria Martins i Silvia Zanardi i dość szybko udało im się nadrobić kółko. Dzięki temu Polka przesunęła się na trzecie miejsce i traciła 7 punktów do drugiej Zanardi. Z dużą przewagą prowadziła Katie Archibald. Karasiewicz zmniejszyła swoją stratę na kolejnym finiszu, na którym zajęła trzecią pozycję.

Po chwili z grupy zaatakowało kilka kolarek, w tym Silvia Zanardi, ale kilka okrążeń później peleton znów jechał razem. Przed przedostatnim finiszem zaatakowała Zanardi i Tamara Dronova, jednak chwilę później zostały dogonione. Na kilka okrążeń przed metą Karolina Karasiewicz miała 8 punktów straty do Silvii Zanardi i 4 oczka przewagi nad Marią Martins.

W ostatnim sprincie Polka finiszowała na drugiej pozycji za Katie Archibald i utrzymała trzecie miejsce. Na swoim koncie zgromadziła 35 punktów. Złoto przypadło Katie Archibald (57), a srebro zdobyła Silvia Zanardi (39).

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Zapowiedź czwartego dnia mistrzostw
Następny artykułPłowdiw 2020: Karolina Karasiewicz trzecia w wyścigu punktowym! Wojciech Pszczolarski szósty