Wczesnym popołudniem rozegrano dziś pierwsze dwa wyścigi wchodzące w skład omnium. Na półmetku rywalizacji Nikol Płosaj jest piąta, a Daniel Staniszewski ósmy.

Mężczyźni

W scratchu, który rozpoczął rywalizację zwyciężył Czech Denis Rugovac, który w końcówce wyprzedził Yauhenia Karalioka z Białorusi. Trzecie miejsce zajął Matthew Walls (Wielka Brytania). Daniel Staniszewski zameldował się na piątej pozycji. W wyścigu tempowym Polak wygrał cztery finisze, co dało mu ósmą lokatę. Najlepszy był Matthew Walls, który pokonał rewelację tych mistrzostw – Iuriego Leitao (Portugalia) – i Karalioka. Pierwsza trójka nadrobiła nad resztą stawki aż dwa okrążenia. Z rywalizacji z powodu kontuzji nogi wycofał się Christos Volikakis (Grecja).

Po dwóch konkurencjach z dorobkiem 76 punktów prowadzi Walls, przed Karaliokiem (74) i Leitao (68). Daniel Staniszewski plasuje się na dobrej, ósmej pozycji ze stratą osiemnastu oczek do lidera rywalizacji.

Kobiety

W wyścigu na kreskę żadnej z kolarek nie udało się nadrobić okrążenia nad pozostałymi. Zwyciężyła Włoszka Elisa Balsamo, przed Laurą Kenny (Wielka Brytania) i Aline Seiz (Szwajcaria). Nikol Płosaj finiszowała na ósmym miejscu. W wyścigu tempowym najlepsza była Maria Novolodskaya (Rosja). Drugą pozycję zajęła Płosaj, która wygrała cztery finisze i nadrobiła jedno okrążenie. Taki sam bilans miała Portugalka – Maria Martins, jednak Polka uplasowała się wyżej w końcowym sprincie.

Dzięki dobrej postawie, Płosaj awansowała na piąte miejsce po dwóch konkurencjach i traci do prowadzącej Marii Martins zaledwie 6 punktów (Nikol Płosaj 64; Maria Martins 70). Drugą pozycję zajmuje Laura Kenny, a trzecia jest Elisa Balsamo. Obie zawodniczki zgromadziły również 70 punktów.

Do końca rywalizacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn zostały dwa wyścigu – eliminacyjny i punktowy (kobiety 20km; mężczyźni 25km), które będzie można śledzić na antenach Eurosport 1 i TVP Sport.

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Zapowiedź trzeciego dnia mistrzostw
Następny artykułPłowdiw 2020: Nikol Płosaj i Daniel Staniszewski na 4. miejscu w omnium, Patrycja Lorkowska 10. w wyścigu na dochodzenie