Przed nami kolejny dzień zmagań na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Płowdiwie. Dziś na welodromie zawodniczki i zawodnicy powalczą w finałach sprintu indywidualnego, omnium, a kobiety będą rywalizowały też w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Na starcie zobaczymy Nikol Płosaj, Patrycję Lorkowską i Daniela Staniszewskiego.

W sesji popołudniowej (pierwszej) odbędą się pierwsze dwie konkurencje wchodzące w skład omnium – scratch (kobiety 7,5km; mężczyźni 10km) i wyścig tempowy (kobiety 7,5km; mężczyźni 10km), natomiast wieczorem zawodnicy i zawodniczki powalczą w wyścigu eliminacyjnym i decydującym wyścigu punktowym (kobiety 20km; mężczyźni 25km). W rywalizacji mężczyzn zobaczymy Daniela Staniszewskiego. Polak w walce o najwyższe lokaty będzie musiał zmierzyć się z takimi kolarzami, jak Matthew Walls (Wielka Brytania), Albert Torres Barcelo (Hiszpania), Yauheni Karaliok (Białoruś), Christos Volikakis (Grecja) czy świetnie dysponowany Iuri Leitao (Portugalia). W zmaganiach kobiet Polskę będzie reprezentować Nikol Płosaj. Warto zwrócić także uwagę na Marię Martins (Portugalia), Laurę Kenny (Wielka Brytania), Elisę Balsamo (Włochy) czy Marię Novolodskayę z Rosji.

W Płowdiwie w indywidualnym wyścigu na dochodzenie kobiet (3km) powalczy Patrycja Lorkowska. Największymi faworytkami wyścigu będą Tamara Dronova (Rosja) i Brytyjki – Neah Evans i Josie Knight. Wieczorem poznamy też mistrza i mistrzynię Europy w sprincie indywidualnym. Pary półfinałowe utworzą: Denis Dmitriev (Rosja) i Sotirios Bretas (Grecja); Maximilian Levy (Niemcy) i Vasilijus Lendel (Litwa), a wśród kobiet Daria Shmeleva (Rosja) i Migle Marozaite (Litwa) oraz Olena Starikova (Ukraina) i Anastasiia Voinova (Rosja). Głównym faworytem w rywalizacji mężczyzn jest Dmitriev, natomiast wśród kobiet sytuacja jest o wiele bardziej otwarta, ponieważ zarówno Shmeleva, jak i Starikova i Voinova ścigają się na podobnym poziomie.

Zmagania w Płowdiwie będą dziś transmitowane na żywo na antenach Eurosport 1 i TVP Sport od godziny 16.55.

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Iuri Leitao show, Brytyjki o włos od rekordu świata
Następny artykułPłowdiw 2020: Dobra jazda Płosaj i Staniszewskiego w pierwszych konkurencjach omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.