Kolejne reprezentacje zrezygnowały ze startu w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Płowdiwie. Tym razem taką decyzję podjęli Duńczycy i Francuzi.

Niestety dla widowiska, zarówno Francja, jak i Dania to czołowe drużyny świata. Z poprzednich mistrzostw Europy, które odbyły się w holenderskim Apeldoorn, wspomniane reprezentacje wyjechały łącznie z dwunastoma krążkami.

Duńczycy od dawna wiedzieli, że nie wezmą udziału w mistrzostwach Europy – ich federacja nie zgłosiła do udziału w imprezie żadnego zawodnika. Francuzi początkowo mieli przyjechać do Bułgarii w całkiem mocnym składzie, jednak z powodu rozwoju pandemii koronawirusa FFC (Francuska Federacja Kolarska) podjęła decyzję o pozostaniu w ojczyźnie.

Poprzednio na zagrożenie związane z pandemią w podobny sposób zareagowali Belgowie, Holendrzy i Niemcy, choć akurat ci ostatni wyślą do Bułgarii jednego zawodnika – Maximiliana Levy’ego.

Poprzedni artykułZaprezentowano UCI Torową Ligę Mistrzów
Następny artykułPłowdiw 2020: Ganna z koronawirusem. Nie weźmie udziału w mistrzostwach
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.