www.trackworldcup.co.uk

W odrobinie zmienionej formie zaprezentowano dziś UCI Torową Ligę Mistrzów (UCI Track Champions League).

Projekt UCI Torowej Ligi Mistrzów został ogłoszony już w marcu, na konferencji prasowej podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Berlinie. Powstał on przy współpracy UCI z Eurosportem i GCN i ma na celu popularyzację kolarstwa.

Zawody z cyklu UCI Torowej Ligi Mistrzów mają być dynamiczne i efektowne, przez co mają przyciągnąć przed odbiorniki rzesze nowych fanów. W cyklu imprez będą ścigali się najlepsi kolarze na świecie w poszczególnych konkurencjach. Pierwszy sezon zaplanowany jest na listopad i grudzień 2021 roku, a nie – jak początkowo planowano – od listopada 2021 do lutego 2022. Cykl będzie składał się z sześciu odsłon. Każda z nich zorganizowana będzie w innym mieście.

W ciągu jednodniowych zawodów kolarze i kolarki powalczą w indywidualnym sprincie, keirinie, scratchu oraz wyścigu eliminacyjnym. Ambasadorami UCI Torowej Ligi Mistrzów będą legendy kolarstwa torowego – Chris Hoy i Kristina Vogel.

https://twitter.com/UCI_Track/status/1324264685156401152?s=20

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Wstępny skład reprezentacji Polski. Mateusz Rudyk nie wystartuje
Następny artykułPłowdiw 2020: Francuzi i Duńczycy nie staną na starcie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.