fot. UCI

Filippo Ganna (Włochy) musiał wcześniej opuścić zgrupowanie reprezentacji Montichiari z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Włoch nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Filippo Ganna otrzymał wczoraj wieczorem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Kolarz wcześniej miał nudności, bóle głowy i dreszcze. Z tego powodu musiał wcześniej opuścić zgrupowanie reprezentacji narodowej w Montichiari i nie weźmie udziału w nadchodzących mistrzostwach Europy (11-15 listopada). Informacja włoskiej gazety została potwierdzona przez Włoską Federację Kolarską (F.C.I). La Gazzetta dodaje też, że testy pozostałych zawodników dały wyniki negatywne, ale kolarze i kolarki będą stale obserwowani.

Dla Filippo Ganna po niezwykle udanym sezonie szosowym miał być to pierwszy start na torze. Ganna jest aktualnym mistrzem i rekordzistą (4:01,934) świata w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (4km).

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Francuzi i Duńczycy nie staną na starcie
Następny artykułTrack Cycling Challenge Grenchen 2020 odwołany
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.