fot. Track Cycling Challenge

Track Cycling Challenge 2020, który miał odbyć się na Tissot Velodrome w szwajcarskim Grenchen, nie odbędzie się z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa.

Choć zawody Track Cycling Challenge Grenchen 2020 zaplanowane były na połowę grudnia, zostały odwołane ze względu na bardzo rygorystyczne obostrzenia w Szwajcarii. Organizatorzy imprezy poinformowali o tym w komunikacie opublikowanym na facebookowej stronie wydarzenia, w którym napisali, że w przyszłym roku zamierzają zorganizować jeszcze bardziej spektakularne zawody.

Track Cycling Challenge Grenchen podzielił tym samym los ORLEN Grand Prix Polski i jest kolejną imprezą UCI, która została odwołana. Do końca sezonu w Europie planowane są jeszcze mistrzostwa Europy w Płowdiwie (11-15 listopada) oraz duńskie Grand Prix Odense (27 grudnia).

W ubiegłych latach w Grenchen pojawiało się wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek. Na starcie stawali między innymi Sebastien Vigier, Jonathan Milan, Laura Kenny, Lisa Klein czy Elinor Barker. W zeszłym roku czwarte miejsce w indywidualnym sprincie mężczyzn zajął Rafał Sarnecki.

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Ganna z koronawirusem. Nie weźmie udziału w mistrzostwach
Następny artykułPłowdiw 2020: Kolejni zakażeni Włosi
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.