fot. UEC

Po tym, jak lider reprezentacji Włoch – Filippo Ganna – zachorował na koronawirusa, złapali go też inni zawodnicy Azurrich, Liam Bertazzo i Michele Scartezzini. Tę informację podała La Gezzetta dello Sport.

Zawodnicy reprezentacji Włoch, którzy mieli wystartować w rozpoczynających się w środę kontynentalnym czempionacie w Płowdiwie, mieli objawy wirusa w postaci gorączki i zostali odesłani do domu. Liam Bertazzo, który na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Europy i świata w Bułgarii miał rywalizować w omnium, madisonie, wyścigu punktowym i drużynowym wyścigu na dochodzenie.

Michele Scartezzini jest bardzo ważną częścią włoskiej drużyny na 4 kilometry. W tej konkurencji zdobył dwa brązowe medale mistrzostw świata i aż pięć krążków w europejskim czempionacie. W Płowdiwie mieliśmy zobaczyć go w drużynowym wyścigu na dochodzenie oraz w madisonie.

Z powodu przypadków koronawirusa w drużynie, reprezentacja Włoch przyleci do Bułgarii we wtorek, a nie, jak początkowo planowano, w niedzielę. Z oczywistych względów znacznej zmianie ulegnie też skład drużyny na 4 kilometry. Będą tworzyli ją Jonathan Milan, Francesco Lamon, Stefano Moro i Gidas Umbri.

Poprzedni artykułTrack Cycling Challenge Grenchen 2020 odwołany
Następny artykułPłowdiw 2020: Na kogo zwrócić uwagę?
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.