fot. UEC

9 Polek i 11 Polaków znalazło się na opublikowanych listach startowych Track Cycling Challenge Grenchen. Dwudniowe zmagania na szwajcarskim welodromie odbędą się od 16 do 17 grudnia.

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia kolarze i kolarki torowe wezmą udział w Track Cycling Challenge w szwajcarskim Grenchen, dwudniowej imprezie pierwszej klasy UCI. Zawodnicy i zawodniczki będą mieli okazję na walkę w takich konkurencjach, jak: sprint, keirin, omnium, scratch, madison, a także wyścig punktowy i eliminacyjny. Organizatorzy zmagań opublikowali listy startowe części konkurencji – znaleźli się na nich Polki i Polacy.

Na starcie konkurencji sprinterskich mają stanąć: Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski, Daniel Rochna, Rafał Sarnecki, a także: Urszula Łoś, Nikola Wielowska, Nikola Sibiak, Paulina Petri i Marlena Karwacka. Jeśli chodzi o średni dystans, na listach startowych konkurencji śreniodystansowych znaleźli się: Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn, Adam Woźniak, Wojciech Pszczolarski, Alan Banaszek, który w Grenchen zdobył tytuł mistrza Europy w omnium, Kacper Majewski i Szymon Sajnok oraz: Nikol Płosaj, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Karolina Karasiewicz.

W Szwajcarii, według list startowych, zobaczymy też juniorów, specjalizujących się w konkurencjach średniodystansowych – Dawida Łątkowskiego, Konrada Waliniaka, Dominika Ratajczaka, który jest mistrzem świata w scratchu, oraz Jana Gaderę.

Pełne listy startowe Track Cycling Challenge w Grenchen

Poprzedni artykułWojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk wystartują w Wooning Zesdaagse
Następny artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Lavreysen i Valente wciąż prowadzą, Gros i Imhof nowymi liderami
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.