fot. 6 Giorni delle Rose

Polski duet stanie na starcie prestiżowej sześciodniówki w Rotterdamie – w Wooning Zesdaagse, wracającej do kalendarza po rocznej przerwie, wezmą udział Wojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk.

Rozpoczął się interesujący „sezon sześciodniówek” – za nami są już zmagania w Ballerup, Gandawie, a aktualnie zawodnicy i zawodniczki rywalizują w Genewie. Kolejną prestiżową imprezą będzie sześciodniówka Wooning Zesdaagse, która zostanie rozegrana w Rotterdamie od 6 do 11 grudnia.

Organizatorzy poinformowali o tym, którzy zawodnicy wystąpią w tegorocznej edycji zmagań. Na starcie zobaczymy jednego ze zwycięzców ostatniej odsłony sześciodniówki, Yoeriego Havika (Holandia) – mistrz świata w wyścigu punktowym pojedzie w parze ze swoim doświadczonym rodakiem, Nikim Terpstrą, który zwyciężał w niej czterokrotnie. W rywalizacji weźmie też udział triumfator Zesdaagse Gent, Lindsay De Vylder, który w Rotterdamie wystąpi w parze z Julesem Hestersem (obaj Belgia). Ciekawie prezentują się też między innymi takie duety, jak: Sebastian Mora (Hiszpania) / Jan-Willem van Schip (Holandia) czy Elia Viviani (Włochy) / Vincent Hoppezak (Holandia).

Polskim akcentem w Wooning Zesdaagse będzie para Wojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk – Biało-Czerwoni w tym zestawieniu startowali w sześciodniówce w Fiorenzuoli. W Rotterdamie zobaczymy ich z numerem 11 i koszulkach wspierających wracającą do zdrowia Amy Pieters.

Dodatkowo, w Rotterdamie zostaną rozegrane wyścigi sprinterskie, również mające znakomitą obsadę. Wystartują w nich: Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Sam Ligtlee, Daan Kool (Holandia), a także Tomas Babek i Robin Wagner z Czech.

Pary Wooning Zesdaagse 2022:

Team 1 – Freight Line Europe
Jan-Willem van Schip (NED)
Sebastian Mora (ESP)

Team 2 – 2Moso Wahoo
Roger Kluge (GER)
Cees Bol (NED)

Team 3 – Wooning keukens & badkamers
Niki Terpstra (NED)
Yoeri Havik (NED)

Team 4 – BMW Dubbelsteyn
Matias Malmberg (DEN)
Marc Hester (DEN)

Team 5 – Avantage
Tuur Dens (BEL)
Louis Pijourlet (FRA)

Team 6 – Tanis
Philip Heijnen (NED)
Tim Torn Teutenberg (GER)

Team 7 – Moore DRV
Lukas Rüegg (SUI)
Claudio Imhof (SUI)

Team 8 – Silvana
Denis Rugovac (CZE)
Matteo Donegà (ITA)

Team 9 – Van der Valk Ridderkerk
Lindsay De Vylder (BEL)
Jules Hesters (BEL)

Team 10 – Mako Cleaning Service
Theo Reinhardt (GER)
Moritz Malcharek (GER)

Team 11 – stichting Amy Pieters
Bartosz Rudyk (POL)
Wojciech Pszczolarski (POL)

Team 12 – Jordex Shipping & Forwarding
Elia Viviani (ITA)
Vincent Hoppezak (NED)

Team 13 – Excelsior Businessclub
Raymond Kreder (NED)
Mel van der Veekens (NED)

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Zapowiedź trzeciej rundy
Następny artykułPolacy i Polki na listach startowych Track Cycling Challenge w Grenchen
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.