fot. UEC

Podczas trwających obecnie mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, Komitet Zarządzający UCI poinformował o tym, kto zorganizuje imprezy pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej w najbliższych latach.

Działacze Międzynarodowej Unii Kolarskiej podjęli decyzję o tym, kto zorganizuje dwie z trzech rund przyszłorocznego Pucharu Narodów, który ponownie będzie rozgrywany w różnych zakątkach globu. Nie podano jeszcze dokładnego miejsca i daty rozegrania pierwszej rundy Pucharu Narodów. Następnie, w połowie marca (14-17), zawodnicy i zawodniczki przeniosą się do Kairu, a cykl zakończy się – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – w kanadyjskim Milton (20-23 kwietnia).

UCI poinformowała też o tym, kto zorganizuje mistrzostwa świata w nadchodzących latach. W przyszłym roku, co wiadomo już od dawna, czempionat w wielu dyscyplinach odbędzie się w Glasgow (w pierwszej połowie sierpnia). Kolejna taka impreza zostanie zorganizowana w 2027 roku w Górnej Sabaudii we Francji.

Przyszłoroczne mistrzostwa świata, o czym również poinformowano wcześniej, odbędzie się w duńskim Ballerup, natomiast w kolejnych latach zostanie on rozegrany poza Europą – w 2025 roku w San Juan (Argentyna), a rok później w Szanghaju (Chiny). W Chinach (nie podano jeszcze dokładnego miejsca), odbędą się tez mistrzostwa świata juniorów i juniorek w 2024 roku, natomiast kolejna edycja czempionatu zostanie rozegrana w Apeldoorn.

Kalendarz mistrzostw świata elity w kolarstwie torowym:

2022 – Saint-Quentin-en-Yvelines (Francja)
2023 – Glasgow (Wielka Brytania)
2024 – Ballerup (Dania)
2025 – San Juan (Argentyna)
2026 – Szanghaj (Chiny)

Kalendarz mistrzostw świata juniorów i juniorek:

2023 – Cali (Kolumbia)
2024 – Apeldoorn (Holandia)
2025 – Chiny

Kalendarz Pucharu Narodów 2023:

Pierwsza runda – do potwierdzenia
14-17 marca – Kair (Egipt)
20-23 kwietnia – Milton (Kanada)

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Poznaliśmy pierwszych zakwalifikowanych zawodników i zawodniczki
Następny artykułPuchar Narodów 2023: Pierwsza runda odbędzie się w Indonezji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.