fot. SWpix / UCI Track Champions League

Organizatorzy UCI Torowej Ligi Mistrzów opublikowali pierwsze nazwiska kolarek i kolarzy, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji cyklu. Zmagania rozpoczną się za kilka tygodni na Majorce.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych, UCI Torowa Liga Mistrzów poinformowała o pierwszych zawodnikach i zawodniczkach, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji cyklu. W tym gronie znalazły się 24 osoby – 12 w konkurencjach sprinterskich i 12 w średniodystansowych.

Dotychczas organizatorzy opublikowali nazwiska tylko zawodników i zawodniczek, którzy będą rywalizować w konkurencjach sprinterskich. Wśród nich znaleźli się Harrie Lavreysen (Holandia) i Emma Hinze (Niemcy) – zwycięzcy pierwszej edycji UCI Torowej Ligi Mistrzów. Towarzyszyć będą im: Stefan Boetticher (Niemcy), Kevin Quintero (Kolumbia), Nicholas Paul (Trynidad i Tobago), Mikhail Iakovlev, który po agresji Rosji na Ukrainę zmienił obywatelstwo na izraelskie, Matthew Richardson (Australia), a wśród kobiet: Lea Sophie Friedrich (Niemcy), Shanne Braspennickx (Holandia), Mathilde Gros (Francja), Martha Bayona Pineda (Kolumbia) oraz Kelsey Mitchell (Kanada).

Pełna lista startowa zostanie opublikowana po mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się w Saint-Quentin-en-Yvelines (12-16 października). UCI Torowa Liga Mistrzów rozpocznie się 12 listopada na Majorce, a zakończy w pierwszy weekend grudnia w Londynie. Oprócz tego, zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na welodromach w Berlinie oraz we wspomnianym już Saint-Quentin-en-Yvelines.

Poprzedni artykułTriathlonista Maciej Bodnar spróbuje pobić rekord Polski w jeździe godzinnej
Następny artykułPoznaliśmy kalendarz Pucharu Narodów 2023 i organizatorów mistrzostw świata
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.