fot. Six Day

Coraz bliżej mistrzostw świata, więc poznajemy kolejne składy na zawody w Pruszkowie (27 lutego – 3 marca). Kadrę na mistrzostwa zaprezentowali dzisiaj Belgowie.

Belgowie znani są głównie z jazdy na średnich dystansach, więc do Pruszkowa przyjedzie tylko jedna sprinterka. Jednak będzie to nie byle kto. Nicky Degrendele będzie bronić tytułu w keirinie. Belgijka jest również wicemistrzynią Europy w tej konkurencji.

Rok temu srebrny medal w scratchu zdobyła Jolien d’Hoore. Na mistrzostwach świata wystartuje zapewne także w madisonie z Lotte Kopecky. Belgijski duet w tym sezonie czterokrotnie pojawiał się na Pucharze Świata i zawsze stawał na podium.

W madisonie mężczyzn mistrzami Europy są Robbe Ghys i Kenny de Ketele. Ten drugi to również aktualny wicemistrz Europy i wielokrotny medalista mistrzostw świata w wyścigu punktowym. W 2017 roku razem z Moreno de Pauwem wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w madisonie.

Skład reprezentacji Belgii:

Kobiety – konkurencje sprinterskie

Nicky Degrendele

Kobiety – konkurencje średniodystansowe

Shari Bossuyt
Gilke Crocket
Jolien d’Hoore
Annelies Dom
Lotte Kopecky

Mężczyźni – konkurencje średniodystansowe

Kenny de Ketele
Moreno de Pauw
Lindsay de Vylder
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
Fabio van den Bossche
Sacha Weemaes

Poprzedni artykułAdrian Tekliński dla Natorze.pl: „Liczę na to, że w Pruszkowie ponownie będzie mój dzień” [wywiad]
Następny artykułKrzysztof Maksel o trudnej sytuacji w PZKol-u i w reprezentacji Polski
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.