Daria Pikulik zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji omnium. Polka była ósma w scratchu i dziewiąta w wyścigu tempowym.

W pierwszej sesji odbyły się dwie konkurencje do omnium oraz kwalifikacje wyścigu indywidualnego na 4 kilometry i na kilometr ze startu zatrzymanego mężczyzn. W scratchu zaliczanego do omnium Daria Pikulik zajęła 9. miejsce. Żadna zawodniczka nie nadrobiła okrążenia. Na finiszu z peletonu najlepsza była Letizia Paternoster przed Annette Edmondson i Jennifer Valente.

Potem rozegrano wyścig tempowy. Daria Pikulik wygrała ostatni finisz i z dorobkiem  punktu zajęła 9. miejsce. Wygrała Yumi Kajihara z wynikiem 24 punktów. Japonka była jedną z 4 zawodniczek, która nadrobiła rundę. W klasyfikacji generalnej Pikulik jest dziesiąta z dorobkiem 50 punktów. Na prowadzeniu wyszła Kajihara, ale różnice nie są duże.

Wyniki scratchu

Wyniki wyścigu tempowego

Klasyfikacja po 2 konkurencjach

Krzysztof Maksel z powodu choroby nie wystartował w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Kwalifikacje wygrał Quentin Lafargue z wynikiem 59,845. Drugi rezultat uzyskał Theo Bos (1:00,133), a trzeci Michael D’Almeida (1:00,379). Do finału awansowali również: Francesco Lamon, Cameron Scott, Marc Jurczyk, Sam Ligtlee i Tomas Babek.

Wyniki kwalifikacji

Adrian Kaiser zajął 13. miejsce w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 4 kilometry. Reprezentant Polski minął Kyeongho Mina i uzyskał wynik 4:20,523. W wyścigu o złoty medal pojadą Filippo Ganna (4:07,456) i Domenic Weinstein (4:09,091). O brąz powalczą Davide Plebani (4:11,764) i Aleksander Jewtuszenko (4:11,764).

Z Pruszkowa Kamil Karczmarek

Poprzedni artykułSam Welsford: „To było szalone trzydzieści minut, jestem zszokowany”
Następny artykułPruszków 2019: Wojciech Pszczolarski czwarty w wyścigu punktowym, Jan Willem van Schip mistrzem świata