fot. Six Day Series

Znamy już skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Wśród 22 kolarzy znaleźli się m.in. Laura i Jason Kenny.

Laura Kenny jest światową gwiazdą konkurencji średniodystansowych, a jej mąż Jason to legenda sprintu. W karierze zdobyli wiele medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. W Pruszkowie tytułu mistrzyń świata w madisonie bronić będą Katie Archibald i Emily Nelson. Rok temu w Apeldoornie razem z Elinor Barker, Laurą Kenny i Ellie Dickinson zdobyły srebrny medal w wyścigu drużynowym.

Brytyjczycy będą mocni także w konkurencjach sprinterskich. Na poprzednich mistrzostwach Jack Carlin został wicemistrzem indywidualnie oraz w drużynie. Brytyjscy kolarze zawsze z mistrzostw świata przywożą medale. Dlatego będziemy zwracać na nich uwagę na mistrzostwach w Pruszkowie.

Konkurencje średniodystansowe mężczyzn:

John Archibald
Ed Clancy
Kian Emadi
Ethan Hayter
Mark Stewart
Charlie Tanfield
Matt Walls
Ollie Wood

Konkurencje średniodystansowe kobiet:

Katie Archibald
Elinor Barker
Ellie Dickinson
Neah Evans
Laura Kenny
Emily Nelson

Konkurencje sprinterskie mężczyzn:

Jack Carlin
Philip Hindes
Jason Kenny
Ryan Owens
Joseph Truman

Konkurencje sprinterskie kobiet:

Lauren Bate
Katy Marchant
Vicky Williamson

Poprzedni artykułPruszków 2019: Wywiad z Urszulą Łoś
Następny artykułPruszków 2019: Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.