W wieczornej sesji mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie Krzysztof Maksel będzie walczył w półfinale konkurencji keirin. Polak zajął trzecie miejsce w drugim biegu ćwierćfinałowym.

Krzysztof Maksel nie zapewnił sobie awansu w pierwszej rundzie, ale zrobił te w repasażach, gdzie wygrał swój bieg.

W ćwierćfinale uległ jedynie Matthijsowi Buchliemu z Holandii Yudaiowi Nittcie z Japonii. Czas zwycięskiego Holendra to 10,200.

Podczas czwartkowej, wieczornej sesji zostaną rozegrane finały wyścigów drużynowych na dochodzenie kobiet i mężczyzn, scratch mężczyzn (broniący tytułu Adrian Tekliński) i keirin mężczyzn.

Poprzedni artykułPruszków 2019: Maksel w półfinale keirinu, Karwacka nie przeszła kwalifikacji
Następny artykułPruszków 2019: Adrian Tekliński dziewiąty w scratchu, nowym mistrzem Samuel Welsford