W sesji porannej rozegrano początkową fazę w keirinie mężczyzn i sprincie indywidualnym kobiet. Do półfinału keirinu awansował Krzysztof Maksel.

Keirin mężczyzn

Na tegorocznych mistrzostwach świata keirin odbywa się tzw. systemem olimpijskim z pierwszą rundą, ćwierćfinałami, półfinałami i finałami. W pierwszej części rywalizacji Krzysztof Maksel był trzeci (za Marciem Jurczykiem i Jackiem Carlinem). Awans wywalczyła najszybsza dwójka.

Maksel następnie wygrał repasaż i pewnie awansował dalej. W ćwierćfinale polski kolarz zajął 4. pozycję. Awans do półfinału uzyskała najlepsza czwórka. Dalsza, najważniejsza część keirinu odbędzie się w sesji wieczornej.

Wyniki pierwszej rundy

Wyniki repasaży

Wyniki ćwierćfinałów

Sprint indywidualny kobiet

Już na kwalifikacjach zawody w sprincie zakończyła Marlena Karwacka. Na 200 metrów ze startu lotnego Polka uzyskała rezultat 11,349 i zajęła 31. miejsce. Najlepsza okazała się Stephanie Morton (10,546). Oprócz Australijki bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczyły Wai Sze Lee, Mathilde Gros i Lea Sophie Friedrich. Potem rozegrano jeszcze 1/16 i 1/8 finału. W tych rundach nie było większych niespodzianek.