Reprezentantka Wielkiej Brytanii Laura Kenny zrezygnowała z udziału w wyścigu omnium. Dwukrotna mistrzyni olimpijska w torowym wieloboju odczuwa z nieznanych powodów zniżkę formy. 

Jestem bardzo smutna, że muszę to ogłosić, ale nie będę startować w omnium podczas mistrzostw świata w Pruszkowie. Z powodów na razie nieznanych nie czuję się w tym tygodniu dobrze. Moje występy w wyścigu drużynowym na dochodzenie nie były najlepsze, pomimo że przez ostatnie dwa tygodnie trenowałam

– wyjaśniła Laura Kenny.

Przypomnijmy, że w czwartek Brytyjki zostały pokonane w wyścigu drużynowym na dochodzenie przez Australijki jedynie o dwie dziesiąte sekundy. Ustanowiły dobry rezultat, ale szybciej jeździły jeszcze tydzień temu na torze w Manchesterze.

Laura Kenny dawała podczas rywalizacji krótsze zmiany, a po wszystkim powiedziała, że czuje, iż zawiodła swoje koleżanki. Ponadto na twarzach Brytyjek malowała się rozczarowanie.

Bardzo chciałam, żeby omnium było moim najlepszym wyścigiem, ale patrząc na siłę naszego składu lepiej będzie jeśli ktoś inny wystartuje na moim miejscu

– dodała Kenny.

Laurę Kenny zastąpi Katie Archibald, która w sobotę będzie broniła mistrzowskiego tytułu w madisonie, w parze z Neah Evans.

Tymczasem w Pruszkowie, w momencie publikacji tego newsa, zakończyła się już pierwsza z czterech konkurencji omnium – wyścig scratch. Katie Archibald była jedenasta, zaś Polka Daria Pikulik ósma.

Z Pruszkowa Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułAustralijczycy na dobrej drodze do zdobycia olimpijskiego złota
Następny artykułSam Welsford: „To było szalone trzydzieści minut, jestem zszokowany”
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.