Mateusz Rudyk awansował do ćwierćfinału sprintu indywidualnego. Polak zajął 3. miejsce w kwalifikacjach. W 1/8 finału wygrał z Hugo Barrettem.

Dzisiaj rozpoczęła się także rywalizacja w sprincie mężczyzn. Mateusz Rudyk zajął 3. miejsce w kwalifikacjach na 200 metrów ze startu lotnego. Polski sprinter uzyskał czas 9,548 i wyrównał swój rekord Polski. Polak uzyskał taki sam rezultat, jak drugi Harrie Lavreysen. Kwalifikacje wygrał Jeffrey Hoogland z czasem 9,572. Bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczył także Sebastien Vigier.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki 1/16 finału

Rywalem Mateusza Rudyka w 1/8 finału był Hugo Barrette. Wyścig zakończył się pewnym zwycięstwem polskiego sprintera, który awansował do ćwierćfinału. Rywalizacja w 1/4 finału do dwóch zwycięstw odbędzie się w sesji wieczornej. Mateusz Rudyk zmierzy się z Denisem Dmitriewem. W 1/8 finału niespodziewanie odpadł Sebastien Vigier.

Wyniki 1/8 finału

Poprzedni artykułPruszków 2019: Holandia liderem tabeli medalowej po trzech dniach
Następny artykułPruszków 2019: Świetna jazda Rudyka, spokojny początek Sajnoka
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.