Mateusz Rudyk awansował do ćwierćfinału sprintu. Justyna Kaczkowska (wyścig na 3 kilometry) i Urszula Łoś (wyścig na 500 metrów) odpadły w kwalifikacjach.

Mateusz Rudyk awansował do 1/4 finału sprintu.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na omnium z udziałem Szymona Sajnoka. Reprezentant Polski rozpoczął obronę tytułu z Apeldoornu. Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu scratch. Sajnok finiszował na 13. miejscu. Okrążenie nadrobił Albert Torres, który jako jedyny nadrobił okrążenie. Najlepszy na finiszu z grupy był Samuel Welsford, a trzecią pozycję zajął Campbell Stewart.

Wyniki scratchu

Drugą konkurencją do wieloboju był wyścig tempowy. Okrążenie nadrobiła dwójka zawodników Ethan Hayter i Eiya Hashimoto. Wygrał Brytyjczyk z wynikiem 25 punktów. Szymon Sajnok nie zdobył żadnego punktu i był 19. Na szczęście Polak ominął kraksę, która została spowodowana upadkiem Jan Willema van Schipa. Liderem jest Ethan Hayter z dorobkiem 74 punktów. Sajnok zajmuje 17. pozycję z 20 punktami.

Wyniki wyścigu tempo

Klasyfikacja generalna

Urszula Łoś zajęła 10. miejsce w kwalifikacjach wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Reprezentantka Polski osiągnęła rezultat 34,260. Eliminacje wygrała Daria Szmelewa (33,554) przed Kaarle McCulloch (33,556) i Miriam Welte (33,598). Finał z udziałem najlepszej ósemki odbędzie się w sesji wieczornej.

Wyniki kwalifikacji

Niestety, Justyna Kaczkowska nie awansowała do finałów wyścigu indywidualnego na dochodzenie na 3 kilometry. Reprezentantka Polski uzyskała wynik 3:35,635 i zajęła 9. miejsce. W kwalifikacjach najszybsza była Lisa Brennauer. Niemka osiągnęła rezultat 3:25,697. W finale pojedzie ona z Ashlee Ankudinoff (3:25,921 w kwalifikacjach). O brąz powalczą Lisa Klein i Kirstie James.

Poprzedni artykułPruszków 2019: Mateusz Rudyk w ćwierćfinale
Następny artykułPruszków 2019: Katie Archibald doznała wstrząśnienia mózgu