Kanada, Litwa oraz Portugalia podały składy swoich ekip na mistrzostwa świata w Pruszkowie. Zawody odbędą się w dniach od 27 lutego do 3 marca.

W składzie reprezentacji Kanady znalazło się 13 kolarzy. Kanadyjczycy liczą na dobre starty swoich zawodników w wyścigach drużynowych. Dlatego w Pruszkowie wystartuje 5 specjalistek i 5 specjalistów od konkurencji średniodystansowych. Rok temu panie zajęły 4. miejsce w konkurencji drużynowej. Kanadyjczycy liczą także na Allison Beveridge w omnium oraz na Hugo Barrette’a w sprincie i keirinie.

Hugo Barrette – Iles-de-la-Madeleine, QC [Sprint, Keirin]

Liderką reprezentacji Litwy będzie Simona Krupeckaite. Dla specjalistki od konkurencji sprinterskich będzie to już 15. start na mistrzostwach świata. Brąz w keirinie wywalczony rok temu w Apeldoornie był jej 13. medalem w karierze. Krupeckaite ma świetne wspomnienia z mistrzostw w Pruszkowie w 2009 roku. Wówczas zdobyła złoto w wyścigu na 500 metrów oraz brązowe medale w sprincie indywidualnym i drużynowym. Skład naszych sąsiadów uzupełniają: sprinterzy Migle Marozaite i Vasiljus Lendel oraz Olivia Baleisyte, która jeździ konkurencje średniodystansowe.

Skład reprezentacji Litwy:

Kobiety
Simona Krupeckaite (sprint, keirin, sprint drużynowy)
Migle Marozaite (sprint, sprint drużynowy)
Olivia Baleisyte (konkurencje średniodystansowe)

Mężczyźni
Vasiljus Lendel (sprint)

Czwórkę kolarzy na mistrzostwa świata wystawili również Portugalczycy. Kolarze z Półwyspu Iberyjskiego wystartują jedynie na średnich dystansach. Portugalczycy liczą szczególnie na bracia Oliveira, którzy na co dzień jeżdżą w szosowej ekipie UAE Team Emirates. W ubiegłym roku w Apeldoornie Ivo zdobył srebro w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Później powtórzył ten sukces na mistrzostwach Europy w Glasgow. Na tej samej imprezie również srebrny medal, ale w wyścigu eliminacyjnym, wywalczył Rui. Skład uzupełniają Maria Martins i Joao Matias.