Kolejny dzień Pucharu Świata w Cambridge i kolejny medal dla Polski. Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły 2. miejsce w madisonie.

Od samego początku Daria Pikulik i Nikol Płosaj jechały bardzo aktywnie w madisonie. Polki zdobywały punkty na lotnych finiszach, a trzecią premię nawet wygrały. W całym wyścigu polski duet tylko raz nie punktował. Na linii mety Polki były drugie i w sumie zdobyły 32 punkty. Żaden z duetów nie nadrobił okrążenia. Pikulik i Płosaj zajęły pewne 2. miejsce za Australijkami Georgią Baker i Alexandrą Manly, które zgromadziły 42 punkty.

Madison kobiet

Daniel Staniszewski wystartował w omnium. W scratchu Polak był 8., a po zwycięstwo sięgnął Raman Tsishkou. W wyścigu tempowym zwycięstwo odniósł Eiya Hashimoto. Dobrze pojechał Staniszewski, który zajął 4. miejsce. W wyścigu eliminacyjnym Polak był 10. Wygrał Campbell Stewart, który był liderem.

Na samym początku wyścigu punktowego Daniel Staniszewski nadrobił okrążenie i został liderem omnium. W trakcie wyścigu peleton zdublowała grupa zawodników na czele z Campbellem Stewartem. Tym samym Staniszewski spadł w klasyfikacji. Polak zajął 6. miejsce z dorobkiem 107 punktów. Wygrał Stewart z wynikiem 142 punktów przed Cameronem Meyerem (133 pkt.) i Artyomem Zakharowem (129 pkt.).

Scratch

Wyścig tempowy

Wyścig eliminacyjny

Klasyfikacja generalna

Krzysztof Maksel zajął 4. miejsce w pierwszej rundzie keirinu. Polski kolarz finiszował za Hugo Barrettem, Kwesi Brownem i Dmytro Stowbeckim. W repasażu Polak był 3. i odpadł z zawodów. Zwycięzcą zmagań został Azizulhasni Awang. Malezyjczyk wyprzedził Shane’a Perkinsa i Matthewa Glaeztera. Australijczyk powrócił do ścigania po przerwie na operację tarczycy.

Keirin – pierwsza runda

Keirin – repasaże

Keirin – półfinały

Keirin – finały

Sprint kobiet rozpoczął się od kwalifikacji. Wygrała je Stephanie Morton z czasem 10,537. Marlena Karwacka (11,306) zajęła 23. miejsce, a Nikola Sibiak (11,398) była 26. W 1/16 finału Polki trafiły na wyżej notowane Meksykanki. Karwacka przegrała z Jessicą Salazar, a Sibiak z Luz Danielą Gaxiolą.

W finale do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci wyścig. Anastazja Wojnowa wygrała 2:1 z Kelsey Mitchell. W pojedynku o brąz Stephanie Morton pokonała 2:0 Darię Szmelewą. Polki zostały sklasyfikowane na tych samych miejscach, co w kwalifikacjach.

Sprint – kwalifikacje

Sprint – 1/16 finału

Sprint – 1/8 finału

Sprint – 1/4 finału

Sprint – 1/2 finału

Sprint – finały

Dzień zakończył scratch kobiet. W drugiej fazie wyścigu okrążenie nadrobiły: Olga Zabelinskaya, Lydia Gurley, Holly Edmondston i Yao Pang. Na mecie najwyższej z nich przyjechała Edmondston. Medale zdobyły także Zabelinskaya i Gurley. Na finiszu dobrze zaprezentowała się Łucja Pietrzak, która zajęła 8. miejsce.

Scratch

Poprzedni artykułPŚ w Cambridge: Srebrne medale polskich sprinterek i sprinterów!
Następny artykułPŚ w Cambridge: Zwycięstwo Mateusza Rudyka w sprincie!