fot. UCI

Dwa medale zdobyli polscy kolarze drugiego dnia Pucharu Świata w kanadyjskim Milton. Srebro w omnium wywalczył Daniel Staniszewski, a brąz w keirinie Rafał Sarnecki.

Omnium mężczyzn

W scratchu okrążenie nadrobiło 5 kolarzy. Wśród nich był Daniel Staniszewski, który zajął 4. miejsce. Wygrał Raman Tsishkou. W wyścigu tempowym Polak także nadrobił rundę, ale tym razem wystarczyło to na zajęcie 10. pozycji. Po fenomenalnej jeździe wygrał Jan Willem van Schip.

Następnie rozegrano wyścig eliminacyjny. W decydującym pojedynku Benjamin Thomas pokonał van Schipa. Staniszewski zakończył wyścig na 6. miejscu. Przed wyścigiem punktowym polski kolarz był 7. W finałowej konkurencji reprezentant naszego kraju jako jedyny nadrobił 2 okrążenia. Na dodatek wygrał dwa finisze i awansował w klasyfikacji łącznej. Ostatecznie zajął 2. miejsce z dorobkiem 137 punktów i stratą 13 oczek do van Schipa, który zdobył złoty medal. Trzeci był Gavin Hoover.

Scratch

Wyścig tempowy

Wyścig eliminacyjny

Klasyfikacja generalna

Keirin mężczyzn

W keirinie wystartował Rafał Sarnecki. W biegu pierwszej rundy Polak był drugi za Vasiljusem Lendelem i awansował do półfinału. W wyścigu kolejnej rundzie Sarnecki zajął 3. pozycję, finiszując za Joachimem Eilersem i Kevinem Quintero. W finale Polak ponownie spisał się znakomicie i tak jak w półfinale minął linię mety za Eilersem i Quintero. Tym samym Rafał Sarnecki wywalczył brązowy medal.

Pierwsza runda

Półfinały

Finały

Sprint kobiet

Kolejną konkurencją dnia był sprint indywidualny kobiet. Zabrakło w nim reprezentantek Polski. Kwalifikacje z czasem 10,624 wygrała Kelsey Mitchell. W finale Kanadyjka musiała uznać wyższość Laurine van Riessen. Holenderka wygrała 2:0. Trzecie miejsce zajęła Madalyn Godby.

Kwalifikacje

1/16 finału

1/8 finału

1/4 finału

1/2 finału

Finały

Madison kobiet

Po triumf w madisonie sięgnęły Brytyjki. Neah Evans i Laura Kenny wygrały 4 lotne finisze i zgromadziły 30 punktów. Żaden z duetów nie nadrobił okrążenia. Drugie miejsce ze stratą 2 punktów zajęły Belgijki – Jolien D’Hoore i Lotte Kopecky. Brąz dla Amerykanek – Megan Jastrab i Jennifer Valente.

Madison

Poprzedni artykułSix Day Berlin 2020: Trzecie miejsce sióstr Pikulik!
Następny artykułSix Day Berlin 2020: Genialny Levy, siostry Pikulik na 4. miejscu
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.