Polacy nie zdobyli medalu drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w nowozelandzkim Cambridge. Dzisiaj w rywalizacji wystartowali Daria Pikulik, Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Patryk Rajkowski.

Omnium kobiet

Daria Pikulik była jedyną reprezentantką Polski z kadry średniodystansowców, która wystartowała w Nowej Zelandii. Zawodniczka z naszego kraju rozpoczęła omnium od 8. pozycji w scratchu. W dwóch kolejnych konkurencjach, czyli wyścigu tempowym i eliminacyjnym, była 5. Przed wyścigiem punktowym Pikulik miała tylko 8 punktów straty do podium. W ostatniej części wieloboju żadna z zawodniczek nie nadrobiła okrążenia. Polka tylko na jednym finiszu zdobyła 2 punkty, a jej rywalki w walce o pierwszą trójkę były skuteczniejsze. Ostatecznie Daria Pikulik została sklasyfikowana na 5. miejscu z wynikiem 92 punktów. Wygrała Australijka Annette Edmonson z dorobkiem 131 punktów. Medale zdobyły także Kanadyjka Alison Beveridge (123 pkt.) i Japonka Yumi Kajihara (113 pkt.).

Wyniki scratch – tutaj.
Wyniki wyścig tempowy – tutaj.
Wyniki wyścig eliminacyjny – tutaj.
Klasyfikacja omnium – tutaj.

Sprint kobiet

Po podium w sprincie drużynowym Urszula Łoś i Marlena Karwacka liczyły na dobry występ w zmaganiach indywidualnych. W kwalifikacjach zajęły one odpowiednio 12. i 20. miejsce. Wygrała Wai Sze Lee z Hongkongu. Karwacka odpadła w 1/16 finału, przegrywając z reprezentantką Hongkongu Jessicą Hoi Yan Lee. W tej samej fazie zawodów Łoś wygrała z Chaorui Song z zespołu Holy Brother Team. W 1/8 finału lepsza od naszej zawodniczki okazała się Nowozelandka Natasha Hansen. W finale Wai Sze Lee pokonała 2:0 Olenę Starikową. Trzecie miejsce zajęła Kaarle McCulloch.

Keirin mężczyzn

W tej konkurencji Polskę reprezentował Patryk Rajkowski. W pierwszej rundzie polski kolarz zajął 4. miejsce i o awans musiał walczyć w repasażu. Tutaj wygrał swój bieg i wszedł do drugiej rundy, gdzie walczył o awans do finału. Po zaciętej rywalizacji Rajkowski zajął 5. miejsce. Polak pojechał następnie w małym finale. W wyścigu o miejsca 7-12 reprezentant Polski finiszował na 2. pozycji i ostatecznie zajął 8. miejsce. W tym biegu na ostatnim wirażu doszło do groźnej kraksy z udziałem trzech kolarzy. Po długiej przerwie na naprawę toru rozegrano finał. Triumf we własnym kraju świętować mógł Edward Dawkins, który świetnie rozegrał wyścig. Nowozelandczyk wyprzedził Quentina Lafargue’a i Yudai Nittę.

Wyniki pierwszej rundy – tutaj.
Wyniki repasaży – tutaj.
Wyniki drugiej rundy – tutaj.
Wyniki finałów – tutaj.

Madison mężczyzn

W dwóch pozostałych finałach zabrakło polskich kolarzy. W madisonie nadrobienie dwóch okrążeń i aktywna jazda na finiszach dała zwycięstwo gospodarzom. Campbell Stewart i Aaron Gate wywalczyli 76 punktów. Drugie miejsce zajęli Holendrzy Yoeri Havik i Roy Pieters z dorobkiem 30 punktów, którzy punktowali jedynie na sprintach. Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowały się duety, które nadrobiły po jednej rundzie. Byli to Amerykanie Daniel Holloway/Adrian Hegyvary (26 pkt.) i Rosjanie Maksim Piskunow/Artur Ershow (25 pkt.)

Wyniki madisona – tutaj.

Scratch mężczyzn

Rundę nadrobiło sześciu zawodników. W końcówce pomiędzy nimi rozegrała się walka o końcowy triumf. Najlepszy na finiszu był Christos Volikakis. Grek wyprzedził Szwajcara Thery’ego Schira i Austriaka Stefana Matznera.