fot. Six Day

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wezmą udział w zawodach z cyklu Six Day Series w Kopenhadze. Tym samym Polacy nie wystartują w sześciodniówce w Melbourne.

Pierwotnie polski duet planował start w zawodach w Australii, jednak doszło do zmiany planów. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wystartują w dniach 31 stycznia – 5 lutego w zawodach w Ballersup Super Arena w Kopenhadze. Zawody z cyklu Six Day Series w Melbourne odbędą się od 7 do 9 lutego.

Rok temu polski duet w Kopenhadze uplasował się na 4. miejscu. W pierwszej trójce zawodów znaleźli się: Kenny de Ketele/Michael Morkov, Yoeri Havik/Moreno de Pauw i Leif Lampater/Marc Hester. Przed sześciodniówką w Danii Pszczolarski i Staniszewski wystartują jeszcze w zawodach w Berlinie od 24 do 29 stycznia, na którą „Pszczoła” zaprasza w krótkim filmie video:

Poprzedni artykułPŚ w Nowej Zelandii: Wypowiedzi gospodarzy po 1. dniu
Następny artykułPŚ w Nowej Zelandii – dzień 2.: Daria Pikulik blisko podium
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.