Fot. UCI

Jedna z rund przyszłorocznej edycji Pucharu Narodów ma odbyć się w kanadyjskim Milton poinformowało Track Piste, powołując się na portal Canadian Cyclist.

Przyszłoroczny cykl Pucharu Narodów, który powstał w tym roku w miejsce Pucharu Świata, ponownie ma składać się z trzech rund. Planowo każda z nich ma zostać rozegrana w różnej grupie kontynentów, w taki sposób, by imprezy nie skupiały się tylko na Europie. Pierwsza odsłona cyklu zaplanowana jest na drugą połowę kwietnia (21-24.04) w szkockim Glasgow.

Niedawno portal Canadian Cyclist podał informacje, że kanadyjskie Milton ma gościć cykl zarówno w 2022, jak i w 2023 roku. W przeszłości na welodromie w Kanadzie rozgrywano zawody Pucharu Świata.

Tegoroczna edycja cyklu Pucharu Narodów była rozgrywana w Hongkongu, Sankt Petersburgu oraz w Cali, gdzie mogliśmy oglądać reprezentantów i reprezentantki Polski. Początkowo planowana była runda w Newport (zamiast Sankt Petersburga), jednak została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa.

Poprzedni artykułFilippo Ganna spróbuje pobić rekord w jeździe godzinnej na poziomie morza
Następny artykułKobieca reprezentacja Niemiec na 4 kilometry „Drużyną Roku”
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.