Drugiego dnia Pucharu Narodów w Cali reprezentacja Polski ponownie pokazała się z dobrej strony. Drugie miejsce w jeździe na czas zajął Patryk Rajkowski, a trzecia w wyścigu eliminacyjnym była Nikol Płosaj.

Jazda na czas mężczyzn

Od początku rywalizacji w jeździe na czas, świetnie prezentował się Patryk Rajkowski, który w kwalifikacjach zajął drugie miejsce, osiągając czas 59,960 s. W finale również był drugi (1:00,240) – lepszy od Polaka był jedynie Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago (59,994 s). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy – Santiago Ramirez Morales (1:00,464). Mateusz Miłek zakończył zmagania na jedenastej pozycji.

Wyniki

Sprint kobiet

W sprincie kobiet najlepsza okazała się Martha Bayona Pineda (Kolumbia), która w finałowych biegach była lepsza do Mathilde Gros (Francja). W rywalizacji o brąz lepsza od Yuli Verdugo Osuny (Meksyk) była Sarah Orban (Kanada). Marlena Karwacka i Urszula Łoś zakończyły rywalizację na 1/8 finału.

Wyniki

Wyścig eliminacyjny kobiet

Kolarki i kolarze ścigający się w konkurencjach średniodystansowych rywalizowali wczoraj w wyścigach eliminacyjnych. W zmaganiach kobiet na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka Polski – Nikol Płosaj. Lepsze od niej były jedynie Kseniia Fedotova (Ukraina) i triumfatorka, Yareli Acevedo Mendoza (Meksyk).

Wyniki

Wyścig eliminacyjny mężczyzn

Wśród mężczyzn najlepszy był Akil Campbell z Trynidadu i Tobago, który na ostatnich dwóch rundach był lepszy od Kenny’ego De Ketele z Belgii. Podium uzupełnił Christian Arriagada Pizarro reprezentujący barwy Chile. Polacy nie startowali.

Wyniki

Indywidualny wyścig na dochodzenie kobiet

W wyścigu na 3 kilometry najszybsza była Amerykanka Lily Williams (3:33,268), która w finale A była lepsza od Laury Suessemilch (Niemcy; 3:33,927). Brązowy medal zdobyła Lena Charlotte Reissner (Niemcy), rodaczka drugiej Suessemilch. Polki nie startowały.

Wyniki

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Cali: Trzy medale reprezentacji Polski
Następny artykułPuchar Narodów w Cali: Zwycięstwo Darii Pikulik w omnium, Nikola Sibiak trzecia w jeździe na czas