Reprezentacja Polski ponownie zdobyła dwa medale w rywalizacji w Pucharze Narodów w kolarstwie torowym w Cali. Dziś na podium stanęły Daria Pikulik i Nikola Sibiak.

Omnium kobiet

Bezkonkurencyjna w omnium kobiet była Daria Pikulik, która na przestrzeni konkurencji uzbierała aż 147 punktów. Druga Tetyana Klimchenko z Ukrainy zdobyła ich prawie 30 mniej (118 oczek). Podium, z dorobkiem 116 punktów, uzupełniła Kolumbijka Lina Marcela Hernandez.

Wyniki

Jazda na czas kobiet

Trzecie miejsce w 500-metrowej jeździe na czas kobiet zajęła Nikola Sibiak, która w finale pokonała dwa okrążenia toru w czasie 34,955 s. Lepiej pojechały tylko Martha Bayona Pineda z Kolumbii, która zdecydowanie zwyciężyła (33,233 s). Druga pozycja przypadła natomiast Francuzce Mathilde Gros (34,506 s).

Wyniki

Keirin mężczyzn

Do finału A keirinu mężczyzn zakwalifikował się jeden reprezentant Polski – Daniel Rochna – który zajął w nim szóste miejsce. Triumfował Nicholas Paul (Trynidad i Tobago), przed Kolumbijczykami, Kevinem Quintero i Santiago Ramirezem. Na dziewiątej pozycji uplasował się Patryk Rajkowski.

Wyniki

Madison mężczyzn

Głównymi faworytami madisona mężczyzn byli Belgowie – Dens Tuur i Kenny De Ketele, którzy uzbierali 89 punktów. Drugie miejsce zajęli gospodarze, Kolumbijczycy (Juan Arango / Jordan Parra) – podobnie jak zwycięzcy, nadrobili oni jedno okrążenie nad resztą stawki, dzięki czemu ukończyli zmagania z dorobkiem 68 punktów. Podium uzupełnili Chilijczycy – Felipe Penaloza i Antonio Cabrera (40 punktów).

Wyniki

Indywidualny wyścig na dochodzenie mężczyzn

W wyścigu mężczyzn na cztery kilometry triumfował Rumun Daniel Crista (4:25,712), który w finale był szybszy od Bryana Gomeza (Kolumbia; 4:28,598). Brązowy medal zdobył inny Kolumbijczyk – Julian Osorio (4:28,703). Polacy nie startowali.

Wyniki

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Cali: Medale Patryka Rajkowskiego i Nikol Płosaj
Następny artykułPuchar Narodów w Cali: Złoto sióstr Pikulik w madisonie, Urszula Łoś trzecia w keirinie