Pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Narodów w Cali rozdano medale w drużynowym wyścigu na dochodzenie i sprincie drużynowym.

Sprint drużynowy kobiet

Drugie miejsce w sprincie drużynowym kobiet zajęły Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak, które w finale uzyskały czas 48,634 s. Lepsze były jedynie Kolumbijki – Martha Bayona, Juliana Gaviria i Yarli Mosquera. Na podium znalazły się też Kanadyjki, Erin Attwell, Jackie Boyle i Sarah Orban.

Wyniki

Sprint drużynowy mężczyzn

Polakom, w składzie Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski i Daniel Rochna, udało się zakwalifikować do finału B sprintu drużynowego mężczyzn. Tam zmierzyli się z reprezentacją Czech (Matej Bohuslavek, Dominik Topinka, Robin Wagner), którą pokonali o ponad sekundę, dzięki czemu sięgnęli po brązowy medal. W biegu o złoto szybsi od Kolumbijczyków (Kevin Santiago Quintero, Juan David Ochoa, Ruben Dario Murillo) byli Kanadyjczycy (Hugo Barrette, Ryan Dodyk, Nick Wammes).

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie kobiet

Dzięki dobremu występowi w pierwszej rundzie, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj i Nikola Wielowska zakwalifikowały się do finału, w którym niestety uległy dobrze dysponowanym Kanadyjkom (Sarah van Dam, Ngaire Barraclough, Erin Attwell, Lily Plante). Na najniższym stopniu podium stanęły Kolumbijki – Lina Marcela Hernandez, Jessica Marcela Parra, Lina Mabel Rojas i Camila Andrea Valbuena.

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie mężczyzn

W rywalizacji mężczyzn triumfowali gospodarze – Juan Esteban
Arango, Bryan Steve Gomez, Jordan Parra i Alex Juan Pablo Zapata – którzy w finale przejechali 4 kilometry w czasie 4:00,457 i dogonili Kanadyjczyków (Sean Richardson, Mathias Guillemette, Jackson Kinniburgh, Michael Foley). Na najniższym stopniu podium stanęli Meksykanie (Jose Muniz, Jorge Martinez, Tomas Aguirre, Ricardo Pena). Polacy nie startowali.

Wyniki

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Cali: Reprezentacja Polski na starcie
Następny artykułPuchar Narodów w Cali: Medale Patryka Rajkowskiego i Nikol Płosaj