fot. Sprint Cycling Agency / UEC

Polski Związek Kolarski opublikował nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy wystartują w Pucharze Narodów w Dżakarcie. Zmagania w stolicy Indonezji rozpoczną się w czwartek i potrwają do przyszłej niedzieli.

Po zakończeniu mistrzostw Europy w kolarstwie torowym nadszedł czas na cykl Pucharu Narodów, który rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Podobnie jak przed rokiem, seria będzie składała się z trzech imprez. Zainaugurują ją zawody w Dżakarcie (Indonezja; 23-26.02), a następnie zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale w Kairze (Egipt; 14-17.03) i Milton (Kanada; 20-23.04).

W ramach czterodniowych imprez rozegrane zostaną zmagania w konkurencjach olimpijskich (drużynowy sprint i wyścig na dochodzenie, keirin, sprint indywidualny, omnium, madison) oraz w wyścigu eliminacyjnym.

Punkty zdobyte w zawodach z cyklu Pucharu Narodów wliczają się do rankingów olimpijskich. Więcej o systemie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich można przeczytać –> tutaj.

W składzie reprezentacji Polski na Puchar Narodów w Dżakarcie znalazło się 7 mężczyzn i 4 kobiety. Do Indonezji polecą sprinterzy i sprinterki – Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak, Paulina Petri, Maciej BieleckiRafał Sarnecki, a także medaliści mistrzostw Europy w Grenchen, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski. Dodatkowo w Dżakarcie zobaczymy trzech średniodystansowców: Wojciecha Pszczolarskiego, Kacpra Majewskiego i Filipa Prokopyszyna.

Skład reprezentacji Polski na Puchar Narodów w Dżakarcie (23-26.02):
  • sprinterki: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak, Paulina Petri
  • sprinterzy: Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski
  • średniodystansowcy: Wojciech Pszczolarski, Kacper Majewski, Filip Prokopyszyn

Poprzedni artykułWojciech Pszczolarski o mistrzostwach Europy, sześciodniówkach i kwalifikacjach olimpijskich [wywiad]
Następny artykułPuchar Narodów w Dżakarcie 2023: Zapowiedź pierwszego dnia rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.