Kolejny dzień Pucharu Narodów dostarczył nam wielu emocji – zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w madisonie, omnium, indywidualnym wyścigu na dochodzenie, keirinie, a także w jeździe na czas. W tej konkurencji znakomicie spisały się Marlena Karwacka i Urszula Łoś, które zajęły czwartą i piątą lokatę.

Jazda na czas: Marlena Karwacka czwarta, Urszula Łoś piąta

Bardzo dobre występy w zmaganiach w jeździe na czas kobiet zanotowały polskie zawodniczki – Marlena Karwacka i Urszula Łoś. Obie zakwalifikowały się do finału, w którym uplasowały się odpowiednio na czwartej i piątej pozycji. Marlena Karwacka pokonała 500 metrów w czasie 33,893 s, natomiast Urszula Łoś w 33,925 s. W rywalizacji zwyciężyła Martha Bayona Pineda (Kolumbia), której przejechanie dwóch okrążeń zajęło 33,473 s. Kolejne miejsca przypadły Miriam Vece (Włochy; 33,851 s) i Kyrze Lamberink (Holandia; 33,873 s).

Benjamin Thomas i Thomas Boudat wygrywają w madisonie, Yumi Kajihara w omnium

O zwycięstwo w madisonie walczyli Francuzi (Benjamin Thomas / Thomas Boudat) z Japończykami (Shunsuke Imamura / Kazushige Kuboki). Ostatecznie lepsi byli kolarze w granatowych strojach, którzy uzyskali 66 punktów – o 3 więcej od Japończyków. Na najniższym stopniu podium stanęli Włosi – Michele Scartezzini i Simone Consonni, którzy zakończyli rywalizację z dorobkiem 49 oczek. Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski uplasowali się na 11. miejscu.

Kobiety specjalizujące się w konkurencjach średniodystansowych rywalizowały natomiast w omnium, w którym triumfowała była mistrzyni świata – Yumi Kajihara (Japonia; 101 punktów). Za nią uplasowały się Maike van der Duin (Holandia; 99) i Lotte Kopecky (Belgia; 97). Daria Pikulik zakończyła omnium na 10. miejscu (64). Przed wyścigiem punktowym na czele klasyfikacji generalnej widniało nazwisko Katie Archibald (Wielka Brytania) – aktualna mistrzyni świata zaliczyła jednak upadek w finałowej konkurencji i nie była w stanie ukończyć wieloboju.

W sobotę rozegrano też zmagania w keirinie mężczyzn i indywidualnym wyścigu na dochodzenie kobiet. W pierwszej z tych konkurencji triumfował aktualny mistrz świata, Harrie Lavreysen (Holandia), za którym uplasowali się Kevin Quintero (Kolumbia) i Matthew Richardson (Australia). Patryk Rajkowski i Daniel Rochna zakończyli rywalizację na repasażach po pierwszej rundzie. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet zwyciężyła natomiast Niemka Mieke Kroeger, która pokonała 3 kilometry w czasie 3:25,354. W finale A była ona szybsza od swojej rodaczki – Franziski Brausse (3:25,471). Podium uzupełniła Josie Knight z Wielkiej Brytanii (3:27,561). Jedyna reprezentantka Polski – Karolina Karasiewicz – została sklasyfikowana na 12. miejscu (3:38,295).

Wyniki

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Glasgow 2022: Alan Banaszek 7. w wyścigu eliminacyjnym, Paulina Petri 8. w sprincie
Następny artykułPuchar Narodów w Glasgow 2022: Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik czwarte w madisonie