Za nami drugi i trzeci dzień Pucharu Narodów w Hongkongu. Rywalizowano między innymi w scratchu, wyścigach eliminacyjnych, jeździe na czas oraz w wyścigach na dochodzenie.

Zmagania w sprincie kobiet zdominowały zawodniczki z Azji. W finale A z Yuką Kobayashi (Japonia) w dwóch biegach rozprawiła się Lee Wai Sze (Hongkong), a w wyścigach o brąz triumfowała Fuko Umekawa (Japonia Tean Rakuten K Dreams). Czwartą pozycję zajęła jej rodaczka i koleżanka z drużyny – Mina Sato.

Wyniki sprintu kobiet

W kilometrowej jeździe na czas najszybszy był młodzieżowy mistrz Europy w tej konkurencji – Felix Gross (Niemcy; 1:00,774). Podium uzupełnili Muhammad Fadhil Mohd Zonis (Malezja; +0,998) i Juan Peralta Gascon (Hiszpania; +1,399). W jeździe na czas kobiet zwyciężyła brązowa medalistka mistrzostw świata i Europy – Miriam Vece (Włochy; 34:022). Srebro zdobyła Helena Casas Roige (Hiszpania; +0,881), a brąz przypadł Anis Amirze Rosidi (Sime Darby Foundation; +1,471)

Wyniki jazdy na czas mężczyzn

Wyniki jazdy na czas kobiet

W indywidualnym wyścigu na dochodzenie bezkonkurencyjny był były rekordzista świata, Ashton Lambie (USA). Amerykanin w kwalifikacjach uzyskał czas 4:05,136 i o ponad 8 sekund wyprzedził dwóch Niemców, Domenica Weinsteina i Leona Rohde. W finałowym biegu Lambie doścignął Weinsteina na trzecim kilometrze, natomiast Leon Rohde pokonał Erika Martorella Hagę z Hiszpanii. Wśród kobiet najszybsza była Hanna Tserakh (Białoruś; 3:37,364). W finałowym biegu udało jej się pokonać Kie Furuyamę (Japonia; 3:44,147). Brąz zgarnęła inna Białorusinka – Ina Savenka.

Wyniki wyścigu na dochodzenie mężczyzn

Wyniki wyścigu na dochodzenie kobiet

W scratchu kobiet najszybsza była Tatsiana Sharakova (Białoruś), która na kresce pokonała Yumi Kajiharę (Japonia) i Tanię Calvo Barbero (Hiszpania), natomiast wśród mężczyzn zwyciężył aktualny mistrz świata, Yauheni Karaliok (Białoruś). Podium uzupełnili Moritz Malcharek (Niemcy) i Kazushige Kubokego (Japonia).

Wyniki scratchu kobiet

Wyniki scratchu mężczyzn

Wyścigi eliminacyjne trwały bardzo krótko – niewiele ponad trzy minuty. W zmaganiach mężczyzn najlepszy był Eiya Hashimoto (Japonia), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła jego rodaczka – Yumi Kajihara (Japonia). Podium wyścigu eliminacyjnego mężczyzn uzupełnili Erik Martorell Haga i Moritz Malcharek, natomiast u kobiet niższe miejsca na podium zajęły Verena Eberhardt (Austria) i Eukene Larrarte Arteaga (Hiszpania).

Wyniki wyścigu eliminacyjnego kobiet

Wyniki wyścigu eliminacyjnego mężczyzn

W finale A keirinu mężczyzn najszybszy był Muhammad Fadhil Mohd Zonis, który pokonał Yutę Wakimoto i Yudaia Nittę (obaj Japonia).

Wyniki keirinu mężczyzn

Zgodnie z przewidywaniami w omnium kobiet najlepsze były Anita Yvonne Stenberg (Norwegia) i Yumi Kajihara (Japonia), które zajmowały pierwsze i drugie miejsce w scratchu, wyścigu tempowym i eliminacyjnym. W wyścigu punktowym lepsza była aktualna mistrzyni świata, dzięki czemu udało się jej zwyciężyć. Srebro zdobyła Stenberg, a trzecie miejsce przypadło Verenie Eberhardt.

Wyniki omnium kobiet

W madisonie mężczyzn od początku najlepiej radzili sobie Niemcy (Theo Reinhardt, Moritz Malcharek), którzy dzięki równej jeździe utrzymali prowadzenie do końca zmagań. Drugie miejsce zajęli doświadczeni Austriacy (Andreas Mueller, Andreas Graf), a podium uzupełnili Japończycy (Eiya Hashimoto, Shunsuke Imamura).

Wyniki madisona mężczyzn

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Niemcy dominują w wyścigu na dochodzenie
Następny artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Japonia górą