fot. UCI Nations Cup Hong Kong

W Hongkongu rozpoczęła się pierwsza runda Pucharu Narodów. Dziś rywalizowano w konkurencjach drużynowych – sprincie mężczyzn i kobiet oraz w wyścigu na dochodzenie mężczyzn.

Zmagania rozpoczęły kwalifikacje wyścigu drużynowego na dochodzenie mężczyzn, w którym udział wzięły trzy reprezentacje. Od pozostałych zdecydowanie odstawali Niemcy (Felix Groß, Theo Reinhardt, Leon Rohde, Domenic Weinstein), którzy uzyskali czas 3:55,115. Kilka sekund za nimi uplasowali się Duńczycy (Tobias Hansen, Matias Malmberg, William Levy, Robin Skivild), dzięki czemu awansowali do finału A. Trzecie miejsce zajęli Japończycy (Eiya Hashimoto, Shunsuke Imamura, Naoki Konina, Kazushige Kuboki).

W finale ponownie szybsi okazali się Niemcy, którzy 4 kilometry przejechali w czasie 3:52,429.

Wyniki wyścigu drużynowego na dochodzenie mężczyzn

W sprincie drużynowym mężczyzn zwyciężyli Japończycy z Dream Seeker Cycling Team – Yuta Obara, Shinji Nakano i Tomohiro Fukaya (44,617). W finale pokonali Hiszpanów, Alejandro Martineza Chorro, Juana Peraltę Gascona i Ekaina Jimeneza Elizondo (45,177). Po brąz sięgnęli Ukraińcy (Yehor Korobov, Bohdan Danylchuk, Vladyslav Denysenko; 45,816).

Wyniki sprintu drużynowego mężczyzn

W sprincie drużynowym kobiet triumfowała reprezentacja Hongkongu (Lee Hoi Jan Jessica, Lee Wai Sze, Yeung Cho Yiu), która uzyskała czas. Zwycięstwo gospodyń nie było żadnym zaskoczeniem, bowiem tylko one wzięły udział w zawodach…

Wyniki sprintu drużynowego kobiet

Poprzedni artykułZapowiedź Pucharu Narodów w Hongkongu
Następny artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Ashton Lambie bezkonkurencyjny na 4 kilometry
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.