fot. Nations Cup Hong Kong

W niedzielę zakończyła się pierwsza runda Pucharu Narodów rozegrana w Hongkongu. Ostatniego dnia imprezy rywalizowano w omnium i sprincie mężczyzn oraz w madisonie i keirinie kobiet.

Do najlepszej czwórki sprintu mężczyzn zakwalifikowali się tylko Japończycy – Yuta Wakimoto i Yudai Nitta zmierzyli się w finale A, natomiast o brąz rywalizowali Tomohiro Fukaya (Dream Seeker Racing Team) i Koyu Matsui (Team Rakuten K Dreams). Złoto zgarnął Yudai Nitta, natomiast w biegach o brąz lepszy okazał się Tomohiro Fukaya.

Wyniki sprintu mężczyzn

W finałowym biegu keirinu kobiet najszybsza okazała się Yuka Kobayashi (Japonia). Dalsze miejsca zajęły Lee Wai Sze (Hongkong) i Madayn Godby (USA). Finał B padł łupem Hiszpanki, Heleny Casas Roige.

Wyniki keirinu kobiet

Omnium rozpoczęło się od zwycięstwa Yauhenia Karalioka w scratchu. W wyścigu tempowym szans rywalom nie dał Japończyk Eiya Hashimoto, który w scratchu był drugi. Dzięki temu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wyścig eliminacyjny padł łupem Matiasa Malmberga z Danii. Kolejne miejsca zajęli Eiya Hashimoto i Yauheni Karaliok. O wszystkim zadecydował wyścig punktowy, w którym prowadzenie utrzymał Eiya Hashimoto (138). Drugie miejsce zajął Yauheni Karaliok (134), a podium uzupełnił Matias Malmberg (125).

Wyniki omnium mężczyzn

W madisonie kobiet wystartowały zaledwie cztery zespoły – Hiszpania (Tania Calvo Barbero, Eukene Larrarte Arteaga), Białoruś (Ina Savenka, Hanna Tserakh), Team Rakuten K Dreams (Kie Furuyama, Nao Suzuki) i Japonia (Yumi Kajihara, Kisati Nakamura). Z dorobkiem 46 punktów triumfowały Japonki, przed Białorusinkami (38) i zawodniczkami Team Rakuten K Dreams (33).

Wyniki madisona kobiet

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Ashton Lambie bezkonkurencyjny na 4 kilometry
Następny artykułZaprezentowano Torową Ligę Mistrzów
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.