Pierwsza runda zawodów z cyklu Pucharu Narodów, która miała odbyć się w dniach 22-25 kwietnia w walijskim Newport, została odwołana na prośbę organizatorów.

W ubiegłym roku Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podjęła decyzję o reorganizacji torowego kalendarza. Zawody z cyklu Pucharu Świata zostały zastąpione składającym się z trzech odsłon Pucharem Narodów, który ma się odbywać w pierwszej połowie roku. Mistrzostwa Świata zostały przeniesione z przełomu lutego i marca na październik, a dodatkowo utworzona została Liga Światowa, w której kolarze i kolarki będą rywalizowali w listopadzie i grudniu.

Niestety, z powodu pandemii koronawirusa i restrykcji z nią związanych odwołana została pierwsza runda Pucharu Narodów, która miała się odbyć w Newport w Wielkiej Brytanii (22-25 kwietnia). UCI pracuje aktualnie nad alternatywnym rozwiązaniem, by nowy cykl mógł się odbyć zgodnie z początkowymi założeniami (3 rundy).

Kolejne dwie odsłony Pucharu Narodów mają zostać zorganizowane kolejno w Hongkongu (13-16 maja 2021) i w kolumbijskim Cali (3-6 czerwca 2021).

Poprzedni artykułKryteria kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata
Następny artykułWrocławski Tor Kolarski okradziony
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.