fot. Michał Kapusta / Natorze.pl

W Glasgow rozpoczęła się druga runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Drużyny sprinterskie odpadły w pierwszej rundzie. Polacy zajęli 6. miejsce.

Polskie drużyny odpadły w pierwszej rundzie sprintu. Marlena Karwacka i Urszula Łoś rozpoczęły rywalizację od 8. miejsca w kwalifikacjach, w których osiągnęły rezultat 33,795. Najlepsze okazały się Ekaterina Rogowaja i Daria Szmelewa. Rosjanki były rywalkami Polek w pierwszej rundzie. Polski duet nie zdołał wygrać z reprezentantkami Rosji, chociaż uzyskał wynik 33,559. W wyścigu o złoto triumfowały Rogowaja i Szmelewa, które okazały się o 3 tysięczne lepsze od Chinek Zhuang i Zhong. W rywalizacji o trzecie miejsce Team Erdgas.2012 (Friedrich/Grabosch) wygrał z Litwinkami (Krupeckaite/Marozaite).

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Polacy także uzyskali 8. wynik kwalifikacji. Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski pojechali w czasie 43,787. W pierwszej rundzie Rajkowskiego zastąpił Krzysztof Maksel. Polacy wyraźnie przegrali z Brytyjczykami. Nasz zespół zajął 6. miejsce z czasem 43,342. Całe zawody wygrali Holendrzy, pokonując w finale Brytyjczyków. Brązowy medal po zwycięstwie nad Beat Cycling Club zajęli Francuzi.

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Wyścigi drużynowe rozgrywane były przez dwa dni. Kwalifikacje kobiet wygrały Neah Evans, Katie Archibald, Elinor Barker i Eleanor Dickinson. Brytyjki uzyskały czas 4:16,037. Polki (Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik) zajęły 8. miejsce z wynikiem 4:32,603.

W pierwszej rundzie nasze zawodniczki pojechały szybciej. Jednak czas 4:30,254 był o 10 sekund słabszy od wyniku Włoszek. Reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na 8. miejscu. W finale Brytyjki zdecydowanie wygrały z Niemkami. Brązowy medal wywalczyły Włoszki.

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Ekipa mężczyzn odpadła w kwalifikacjach. Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk, Damian Sławek i Wojciech Ziółkowski zajęli 12. miejsce z wynikiem 4:04,713. Po kolejne zwycięstwo sięgnęli Duńczycy. W finale Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Madsen i Rasmus Pedersen uzyskali wynik 3:49,246 i wygrali z Włochami. W pojedynku o trzecie miejsce Francuzi pokonali Brytyjczyków.

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Poprzedni artykułFilippo Ganna celuje w rekord świata w jeździe godzinnej
Następny artykułPuchar Świata: Złoto Karasiewicz, czwarte miejsca Rudyka i Łoś
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.