Po francuskim Saint-Quentin-En-Yvelines i kanadyjskim Milton przyszedł czas na Berlin. W piątek zainaugurowano Puchar Świata w kolarstwie torowym w Berlinie – dla Polaków bez medalu.

Pierwszego dnia rywalizacji trzeciej rundy Pucharu Świata w Berlinie rozdano medale w sprincie drużynowym pań i panów oraz w wyścigach drużynowych na dochodzenie pań i panów.

Sprinty drużynowe

Mimo że w kwalifikacjach sprintu drużynowego mężczyzn Polacy w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel zajęli czwarte miejsce, to w pierwszej rundzie nie zakwalifikowali się do strefy medalowej, bowiem zaraz po starcie od dwóch pozostałych kolegów został Krzysztof Maksel. Z kolei z bardzo dobrej strony na drugiej zmianie pokazał się Mateusz Rudyk. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli ósme miejsce.

Zwycięstwo dla Holendrów z Beat Cycling Club – Roya van den Berga, Matthijsa Buchliego oraz Theo Bosa, którzy w finale pokonali Brytyjczyków.

Z kolei rywalizację pań w sprincie drużynowym wygrały Rosjanki z drużyny Gazprom RusVelo – Daria Shmeleva oraz Anastasia Voinova. Drugie miejsce dla Niemek i trzecie dla Chinek, co jest swego rodzaju niespodzianką. Polki Urszula Łoś i Mariola Karwacka zajęły dziewiąte miejsce.

Wyścigi drużynowe na dochodzenie

Znakomitym występem w wyścigu drużynowym na dochodzenie popisali się Australijczycy w składzie Sam Welsford, Kelland O’Brien, Alexander Porter oraz Leigh Howard. „Kangury” wykręciły czas 3:51:210, zaś drudzy Duńczycy 3:54:703.

Polacy w składzie Dawid Czubak, Adrian Kaiser, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski z czasem 4:01:721 zajęli jedenaste miejsce.

Pośród pań najlepsze były Brytyjki, które w finale były reprezentowane przez Katie Archibald, Laurę Kenny, Emily Kay i Emily Nelson. Ich czas to 4:16:153 versus 4:16:413 Australijek.

Polki w składzie Justyna Kaczkowska, Lucja Pietrzak, Daria Pikulik oraz Nikol Płosaj zajęły siódme miejsce.