fot. British Cycling

Pięcioro medalistów olimpijskich oraz kolarze, którzy zajmowali najwyższe lokaty w poprzednich edycjach Pucharu Świata w kolarstwie torowym – tak wygląda skład Brytyjczyków na ich domowe zawody. 

Puchar Świata w Londynie potrwa od 14 do 16 grudnia. Po raz pierwszy równolegle z zawodami pełnosprawnych sportowców odbędą się zawody parakolarzy. Sarah Storey, Jody Cundy i Kadeena Cox to trzy spośród dziewięciu mistrzów olimpijskich znad Tamizy, którzy będą się ścigać na welodromie Lee Valley VeloPark.

To jest wielki krok naprzód dla parakolarstwa. Fantastycznie będzie mieć możliwość ścigania w tym samym czasie, co pełnosprawni sportowcy i zaprezentować kolarstwo osób niepełnosprawnych na najwyższym poziomie

– powiedziała oficjalnej stronie internetowej Sarah Storey, 14-krotna mistrzyni paraolimpijska w kolarstwie torowym.

Skład najlepszych i najbardziej doświadczonych uzupełnią młodsi kolarze ścigający się na co dzień pod skrzydłami British Cycling.

Pełny skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na Puchar Świata w Londynie: 

Sprinterzy: Phil Hindes, Jason Kenny, Ryan Owens, Joe Truman.

Sprinterki: Lauren Bate, Katy Marchant.

Mężczyźni biorący udział w konkurencjach wytrzymałościowych: Ethan Hayter, Will Tidball, Ethan Vernon, Matt Walls, Fred Wright.

Kobiety biorący udział w konkurencjach wytrzymałościowych: Katie Archibald, Elinor Barker, Meg Barker, Ellie Dickinson, Neah Evans, Laura Kenny.

Team Breeze – kobiety biorące udział w konkurencjach wytrzymałościowych: Anna Docherty, Jenny Holl, Josie Knight, Rebecca Raybould, Jess Roberts.

Team Inspired – sprinter: Jack Carlin.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii parakolarzy: 

Kobiety: Kadeena Cox (WC4), Megan Giglia (WC3), Sarah Storey (WC5).

Mężczyźni: James Ball piloted by Pete Mitchell (MB), Will Bjergfelt (MC5), Jon-Allan Butterworth (MC5), Jody Cundy (MC4), Neil Fachie piloted by Matt Rotherham (MB), Jon Gildea (MC5), Finlay Graham (MC3), Matthew Robertson (MC2), Louis Rolfe (MC2), Ben Watson (MC3).

Poprzedni artykułTroféu Internacional Município de Anadia: Sukces Filipa Prokopyszyna!
Następny artykułSamuele Manfredi w śpiączce po kolizji z samochodem
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.