Wicemistrz świata juniorów w scratchu Filip Prokopyszyn odniósł pierwszy sukces w kategorii U23 – Polak wygrał również w scratchu podczas zawodów Troféu Internacional Município de Anadia w Portugalii.

W zawodach torowych Troféu Internacional Município de Anadia (7-9 grudnia), które odbywają się na welodromie w Sangalhos rywalizuje elita mężczyzn i kobiet, orlicy (panie i panowie) oraz juniorzy.

W pierwszym dniu zawodów specjalista od wyścigu scratch Filip Prokopyszyn zdobył złoty medal, pokonując dwóch bardzo dobrych kolarzy – Brytyjczyka Freda Wrighta i reprezentanta gospodarzy Rui Oliveirę. Szymon Krawczyk był piąty, zaś Damian Sławek, który stracił jedno okrążenie – piętnasty.

W piątek ścigały się również Polki – w elicie kobiet podwójna szosowa mistrzyni Polski juniorek Marta Jaskulska i Karolina Karasiewicz.

W pierwszym biegu kwalifikacyjnym omnium (10 km, 40 okrążeń) Jaskulska była dziesiąta, zaś Karasiewicz jechała w drugim biegu i zajęła ósmą lokatę.

W kolejnych wyścigach (tempo, scratch i eliminacyjny) Polkom szło już nieco gorzej i ostatecznie w omnium Marta Jaskulska zajęła siedemnastą lokatę (30 punktów), zaś Karolina Karasiewicz osiemnastą (27 punktów). Zwyciężyła Alison Beveridge z Kanady z dorobkiem 139 punktów.

Z kolei w omnium elity mężczyzn wystartowali Szymon Krawczyk i Damian Sławek, zajmując odpowiednio dziesiątą lokatę (70 punktów) i dwudziestą (16 punktów).

Pełne wyniki z pierwszego dnia rywalizacji są dostępne tutaj.