Na welodromie w boliwijskiej Cochabambie odbyły się mistrzostwa Panameryki w kolarstwie torowym. Ustanowione zostały 3 rekordy świata.

Duża wysokość nad poziomem morza na torze w Cochabambie sprzyja w uzyskiwaniu dobrych wyników. Welodrom w Boliwii znajduje się na wysokości 2500 m.n.p.m. Przed mistrzostwami spodziewano się nowych rekordów świata.

Rekord w wyścigu indywidualnym na 4000 metrów śrubuje Ashton Lambie. Amerykanin poprawił swoje ubiegłoroczne osiągnięcie z toru w Aguascalientes. W kwalifikacjach mistrzostw panamerykańskich Lambie uzyskał czas 4:06.407, poprawiając poprzedni rekord o ponad 8 dziesiątych części sekundy. W finale amerykański specjalista od wyścigu na 4 kilometry pojechał jeszcze szybciej. Jego rezultat 4:05.423 jest obecnym rekordem świata. W finale Ashton Lambie wyprzedził Brayana Sancheza już na drugim kilometrze.

Nicholas Paul pobił blisko 6-letni rekord świata na 200 metrów ze startu lotnego. Reprezentant Trynidad i Tobago w kwalifikacjach sprintu uzyskał czas 9.100. Paul osiągnął średnią prędkość 79.120 km/h. Poprzedni rekord Francoisa Pervisa wynosił 9.347. Nicholas Paul triumfował w rywalizacji sprinterskiej, pokonując w finale 2:0 Jaira En Fa Tjona z Surinamu.

Rekord świata padł także w kwalifikacjach sprintu kobiet. Kelsey Mitchell pokonała 200 metrów w 10.154. Kanadyjka pobiła blisko 6-letni rekord Kristiny Vogel (10.384). Mitchell została mistrzynią Ameryki w sprincie indywidualnym. W finale wygrała 2:0 z Kolumbijką Marthą Bayoną. Kelsey Mitchell zdobyła także złoto w sprincie drużynowym razem z Lauriane Genest. W zawodach mężczyzn triumfowała reprezentacja Trynidadu i Tobago.

Blisko ustanowienia rekordu świata była Georgia Simmerling. Kanadyjka w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 3 kilometry uzyskała wynik 3:20.257. Nie zdołała jednak poprawić rezultatu Chloe Dygert z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Apeldoornie – 3:20,060. W finale Simmerling pojechała wolniej (3:22.091), ale pewnie wygrała ze swoją rodaczką Annie Foreman-Mackey.

W wyścigach drużynowych najlepsze okazały się ekipy z Kanady. Mistrzostwa były bardzo udane dla Jennifer Valente. Amerykanka triumfowała w omnium, wyścigu punktowym, scratchu oraz madisonie (z Kendall Ryan).