W ostatni weekend polscy kolarze torowi odnosili sukcesy nie tylko w Poniewieżu. Polacy zaprezentowali się z wyśmienitej strony także w GP Prostejova, czyli Memoriale Otmara Malecka zaliczanym do pierwszej kategorii kalendarza UCI.

W scratchu najlepszy okazał się Filip Prokopyszyn. Reprezentant Polski wyprzedził Maksima Piskunova i Yauheniego Karalioka. Wojciech Pszczolarski zajął 15. miejsce. W wyścigu punktowym Pszczolarski był 8., a Prokopyszyn 11. Wygrał Nicolas Pietrula.

W madisonie Wojciech Pszczolarski wystartował w duecie z Danielem Baborem. Polak i Czech uplasowali się na 9. miejscu. Wygrali Niklas Larsen i Lasse Norman Hansen. Duńczycy zdominowali zmagania w omnium. Zwycięzcą wieloboju został Larsen, a Hansen był drugi. Filip Prokopyszyn zajął 10. pozycję, a Wojciech Pszczolarski był 17.

W finale sprintu Daniel Rochna przegrał z Tomem Derachem i tym samym zajął 2. miejsce. Mateusz Lipa był 11., a Cezary Łączkowski 15. W keirinie najlepiej z naszych reprezentował spisał się Lipa, który zajął 6. miejsce. Triumfował Martin Cechman.

Dwie Polki stanęły na podium w wyścigu punktowym. Wygrała Karolina Karasiewicz, a Nikol Płosaj była trzecia. Drugie miejsce zajęła Coralie Demay. Patrycja Lorkowska zajęła 6. miejsce, Justyna Kaczkowska była 7., a Wiktoria Pikulik 13. Dwie nasze reprezentantki znalazły się także na podium w scratchu. Najlepsza była Justyna Kaczkowska, a Daria Pikulik zajęła 3. miejsce. Karolina Karasiewicz była piąta.

Siostry Pikulik uplasowały się na 3. pozycji w madisonie. Wygrały Dunki Dideriksen i Leth przed Włoszkami Consonni i Guazzini. Amalie Dideriksen sięgnęła także po zwycięstwo w omnium. Nikol Płosaj zajęła 4. miejsce, Daria Pikulik była 5., a Karolina Karasiewicz 6.

Zawody w Czechach do udanych może zaliczyć także Szymon Potasznik. Reprezentant Polski wygrał omnium oraz wyścig punktowy i był trzeci w scratchu.